Liga Mistrzów. Barcelona dopełniła formalności. Koncert Leo Messiego

DW
EASTNEWS
Liga Mistrzów. Barcelona pewnie pokonała Olympique Lyon na Camp Nou. Blaugrana wyszła na prowadzenie już w 18. minucie za sprawą uderzenia Lionela Messiego z rzutu karnego. Gole strzelali jeszcze Philippe Coutinho, Gerard Pique i Ousmane Dembele, natomiast Messi skompletował dublet w 78. minucie. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem.

Środowe spotkanie pomiędzy Barceloną a Olympique Lyon UEFA powierzyła Polakom. Zawody poprowadził Szymon Marciniak z Płocka, który miał choćby okazję gwizdać w meczu fazy grupowej pomiędzy Interem Mediolan a FC Barceloną. Na liniach pomogli mu Paweł Sokolnicki z Tomaszem Listkiewiczem. Pierwszą decyzję Marciniak musiał podjąć już w 18. minucie spotkania. Polski arbiter wskazał na "wapno" po faulu Jasona Denayera. "Panenką" uderzył w środek bramki Lionel Messi. Zmylony Anthony Lopes rzucił się w stronę swojego lewego słupka.

W 31. minucie Barca podwyższyła prowadzenie. Tym razem Luis Suarez wystąpił w roli asystenta i to przyniosło efekt. Po podaniu Ivana Rakiticia Suarez wyłożył piłkę Philippe Coutinho jak na tacy do pustej bramki, a ten dopełnił formalności. Do przerwy mieliśmy więc wynik 2:0 i niemal pewne zwycięstwo w garści Dumy Katalonii.

Po zmianie stron obraz spotkania mógł się nieco zmienić. Wszystko za sprawą kontaktowej bramki gości. Po centrze z narożnika piłka spadła pod nogi Lucasa Tousarta, który mocnym uderzeniem skierował ją do siatki. Dopiero po meczu okazało się, że nie był to gol dający kontakt, a trafienie na otarcie łez. W ostatnim kwadransie Barcelona pokonała zmiennika Gorgelina jeszcze trzykrotnie.

W 78. minucie Lionel Messi skompletował dublet. Przebojowa akcja Argentyńczyka zwieńczona płaskim uderzeniem w lewy dolny róg bramki. Mathieu Gorgelinowi pozostało tylko wyciągać piłkę z siatki. Po zaledwie trzech minutach kwestia awansu została już praktycznie rozstrzygnięta. Gerard Pique wykorzystał świetne dośrodkowanie Messiego. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Ousmane Dembele zwieńczył pogrom na Camp Nou. Głównym bohaterem znów Leo Messi. Świetnym zagraniem obsłużył Ousmane'a Dembele, a ten uderzył piłkę na bramkę i trafił idealnie między nogami bezradnego Mathieu Gorgelina.

Barcelona dołącza do grona ekip, które efektownie wygrały w rewanżu. We wtorek Manchester City rozgromił Schalke 7:0, natomiast w drugim dzisiejszym meczu Liverpool wypunktował Bayern i wywiózł z Monachium pewne zwycięstwo 3:1. Warto też wspomnieć o Ajaksie Amsterdam, który pokonał Real na Santiago Bernabeu aż 4:1.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. Piłkarze, których w Polsce odprawiono z kwitkiem

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Barcelona dopełniła formalności. Koncert Leo Messiego - Gol24