Liga hiszpańska. El Clasico dla Realu. Triumf "Królewskich" na Camp Nou

KK
AP/Associated Press/East News
Real Madryt triumfuje w El Clasico. Drużyna Zinedine'a Zidane'a pokonała na wyjeździe Barcelonę 3:1. Starcie gigantów rozpoczęło się od błyskawicznych goli. Już po ośmiu minutach na Camp Nou był remis 1:1. W drugiej połowie strzelali tylko "Królewscy". Trafienia Sergio Ramosa i Luki Modricia dały Realowi komplet punktów i pozycję lidera La Liga.

Po dwóch porażkach Real Madryt przerwał złą passę i wygrał z Barceloną 3:1 na Camp Nou. "Królewscy" wyszli na prowadzenie już w 5. minucie meczu. Federico Valverde wykorzystał prostopadłe podanie Karima Benzemy i pokonał bramkarza Neto. "Duma Katalonii" wyrównała 3 minuty później. Jordi Alba szarżował lewą stroną i podał do Ansu Fatiego, który skierował piłkę do bramki.

W 60. minucie Toni Kroos precyzyjnie zacentrował w kierunku Sergio Ramosa. Obrońca w starciu z Clementem Lengletem upadł na murawę. Po konsultacji z VAR-em arbiter podyktował rzut karny. Do wyegzekwowania jedenastki podszedł sam poszkodowany i umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Neto.

Trener Ronald Koeman próbował ratować wynik wpuszczając na boisko tercet Trincao, Griezmann i Dembele, jednak to nie przynosiło pożądanego efektu w postaci bramek. W 90. minucie Luka Modrić zabawił się z bramkarzem Barcelony i strzelił efektownego gola na 3:1.

Real Madryt po sześciu ligowych meczach ma 13 punktów i prowadzi w tabeli La Liga.

TOP 10 świetnych piłkarzy do wzięcia za darmo. Kto jest na r...