Liga hiszpańska. Dwa gole i asysta Roberta Lewandowskiego z Realem Sociedad! Dzięki jubilatowi Barcelona wysoko wygrała pierwszy mecz

Jacek Czaplewski
Dublet Lewandowskiego! Dzięki jubilatowi Barcelona wygrała pierwszy mecz
Dublet Lewandowskiego! Dzięki jubilatowi Barcelona wygrała pierwszy mecz AFP/East News
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski sprawił sobie najlepszy prezent na 34. urodziny. W tym szczególnym dniu zdobył dwie pierwsze bramki i zapisał debiutancką asystę dla Barcelony w La Lidze. Jego nowa drużyna wygrała na wyjeździe z Realem Sociedad 4:1 (1:1).

La Liga. Real Sociedad - FC Barcelona 1:4. Dwa gole i asysta Lewandowskiego

Wbrew pozorom to był piekielnie ciężki wyjazd, ale Barcelona miała zdeterminowanego Roberta i głodnego Fatiego. Nasz rodak już w 44 sekundzie gry dał jej prowadzenie. Zachował się jak na rasowego snajpera przystało: zmienił kierunek biegu, pokazał na pozycji, wreszcie uderzył precyzyjnie z lewej nogi.

Po przerwie Lewandowski podwyższył odzyskane prowadzenie. W akcji na 3:1 uczestniczyło kilku zawodników Barcelony. Wreszcie Polakowi piłkę wystawił wprowadzony Ansu Fati, który tak jak Robert odmienił losy tego spotkania.

Mniej więcej do godziny Barcelona wcale nie była pewna ani wygranej, ani tym bardziej takiej demolki. Real Sociedad momentami grał bardzo dobrze: szybko odpowiedział na pierwszego gola Lewandowskiego, a później stworzył dwie klarowne sytuacje, w których Barcę ratować musiał Marc-Andre ter Stegen.

Kluczowy moment nastąpił w 66 minucie, kiedy Ousmane Dembele odzyskał dla Barcelony prowadzenie. To uskrzydliło Dumę Katalonii, a podłamało Real Sociedad.

Barcelona z czterema punktami zajmuje piąte miejsce. Więcej goli od Lewandowskiego uzbierał jedynie Borja Iglesias z Betisu Sewilla - trzy.

Momenty Roberta Lewandowskiego w meczu:

• 44 sekunda - Balde wychodzi z akcją, Lewandowski zmienia kierunek biegu, wychodzi do podania i z lewej nogi umieszcza piłkę w siatce.
  • 41 minuta - Le Normand otrzymuje kartkę za brzydki faul na Lewandowskim.
  • 45 minuta - Po wrzutce de Jonga Lewy główkuje celnie, ale w bramkarza. Wcześniej Garcia zdjął mu piłkę w jeszcze lepszej sytuacji, o co pretensje miał nawet Xavi.
  • 64 minuta - Przyjmuje lewą nogą, uderza z prawej. Mocno, ale w sam środek, gdzie czekał bramkarz.
  • 68 minuta - Składna akcja całego zespołu. W polu karnym Fati wystawia piłkę Lewandowskiemu, a ten z prawej nogi podwyższa prowadzenie.
  • 79 minuta - Lewandowski asystuje przy golu Fatiego. Polak zagrał mu na wolne pole.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Drewniany pałacyk w Stanclewie na Warmii to jeden z ulubionych domów Roberta i Anny Lewandowskich. To tu rodzina lubi spędzać wolny czas latem i zimą. Posiadłość robi wrażenie: prywatna plaża, korty tenisowe, eleganckie wnętrza - zobaczcie zdjęcia!Na następnych zdjęciach kolejne informacje. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oto letnia rezydencja Roberta i Anny Lewandowskich. Zaglądam...