JCZ
RB Salzburg - Borussia Dortmund 0:0
RB Salzburg - Borussia Dortmund 0:0 AFP/East News
Liga Europy. Na etapie 1/8 finału z rozgrywkami pożegnała się Borussia Dortmund. Drużyna z Łukaszem Piszczkiem w składzie nie była w stanie odrobić strat z pierwszego meczu z RB Salzburg . W rewanżu padł bezbramkowy remis.

Borussia musiała strzelić przynajmniej dwa gole, żeby awansować do 1/4 finału. Mecz na Signal Iduna Park, zakończony wynikiem 1:2, oraz pierwsza połowa w Salzburgu potwierdziły jednak, że jest to zadanie arcytrudne.

Przed przerwą to gospodarze mogli i powinni wyjść na prowadzenie. Borussii zaczęło się spieszyć dopiero w drugiej odsłonie. Mimo trzech szybo przeprowadzonych zmian i kilku okazji wynik ani drgnął. Drużynie z Dortmundu pozostaje w tym sezonie walczyć więc o wicemistrzostwo Niemiec, które tak jak triumf w LE gwarantuje miejsce w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Żaden z Polaków nie walczy już o Ligę Europy. Na tym samym etapie co Piszczek odpadli także Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) oraz Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów).

RB Salzburg – Borussia Dortmund 0:0

Żółte kartki: Hwang, Berisha, Ulmer, Samassekou – Sokratis, Zagadou

RB Salzburg: Walke - Lainer, Ramalho, Caleta-Car, Ulmer - Samassekou, Haidara (81' Yabo), Schlager (79' Wolf), Berisha - Dabbur, Hwang (66' Gulbrandsen).

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, Zagadou, Schmelzer - Dahoud, Castro (62' Guerreiro), Reus (46' Isak), Götze (46' Philipp), Schürrle - Batshuayi.

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Europy. Nie tym razem. Borussia wyrzucona za burtę przez RB Salzburg. Grał Łukasz Piszczek - Gol24