Lider Psycho Fans planował zabójstwo prokuratora. Grozi mu dożywocie. Gang chciał też w hollywoodzkim stylu spalić akta sprawy

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Członkowie Psycho Fans podczas procesu znajdują się za pancerną szybą. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Członkowie Psycho Fans podczas procesu znajdują się za pancerną szybą. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Patryk Osadnik
Udostępnij:
Maciej M. ps. „Maślak” usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora oraz spalania akt sprawy, która toczy się przeciwko Psycho Fans. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Katowicach miał zostać „zrobiony do spodu”, czyli zamordowany w takich sposób, żeby wyglądało to na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Za to akta sprawy kibole chcieli zniszczyć w hollywoodzkim stylu. Jeden z nich miał zjechać na linie z dachu i wrzucić do sądowego archiwum koktajl Mołotowa.

Przed Sąd Okręgowy w Gliwicach został doprowadzony Maciej M. ps. „Maślak”. 29 kwietnia lider Psycho Fans usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich, to nakłanianie do zabójstwa prokuratora, który doprowadził do zatrzymania kilkudziesięciu członków grupy podczas akcji „Armagedon”. Drugi zarzut dotyczy nakłaniania do spalenia akt sprawy, która była prowadzona przeciwko nim.

- Czyny te zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Krajowa.

„Maślak” przebywa w areszcie śledczym. Na wniosek Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie spędzi tam kolejne trzy miesiące.

Chcieli podrzucić prokuratorowi materiały pornograficzne. Później Psycho Fans postanowili go zabić

Jak donosi Gazeta Wyborcza, zanim Psycho Fans zaczęli planować zamach na prokuratora, chcieli go oczernić. W jaki sposób? Postanowili zatrudnić informatyka, który wgrałby na komputer śledczego Prokuratury Regionalnej w Katowicach wirusa. Ten miał zapisać na jego dysku materiały o charakterze pedofilskim. Później członkowie gangu chcieli anonimowo zawiadomić o tym wymiar sprawiedliwości.

Członkowie Psycho Fans podczas procesu znajdują się za pancerną szybą. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Lider Psycho Fans planował zabójstwo prokuratora. Grozi mu d...

To okazało się jednak niemożliwe, więc liderzy Psycho Fans wydali rozkaz, aby prokuratora „zrobić do spodu”, czyli zabić go, ale tak, żeby wszystko wyglądało na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

- Skruszeni kibole przyznali, że zdobyli adres prokuratora i zaczęli przygotowania do porwania. Jeździli pod jego dom i ustalali, o której wyjeżdża do pracy, z kim, jaką trasą, o której wraca, jakie ma zwyczaje - pisze Marcin Pietraszewski z GW.

Internet się śmieje

Do przeprowadzenia zamachu wyznaczono młodych członków gangu, którzy w ten sposób mieli się wykazać. Ostatecznie kibole, najprawdopodobniej bojąc się konsekwencji, wycofali się z planów zabójstwa prokuratora.

Psycho Fans planowali przestępstwo jak w filmie akcji. Kibol miał zjechać po linie z dachu i spalić akta sprawy

Po tym jak zamach na prokuratora nie doszedł do skutku, Maciej M. miał nakłaniać członków gangu do zniszczenia akt sprawy, która toczyła się przeciwko nim w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. To skutecznie zatrzymałoby proces. Według członków Psycho Fans, którzy zdecydowali się na współpracę w wymiarem sprawiedliwości, miało to wyglądać jak w filmie akcji.

Obejrzyj dokładnie

- Najbardziej sprawny fizycznie członek gangu miał zjechać na linie z dachu sądu na piętro, na którym znajduje się sekretariat z aktami sprawy, wybić szybę i wrzucić do środka koktajl Mołotowa. Okazało się jednak, że sprawca będzie miał problem z ewakuacją - twierdzi Pietraszewski.

Przygotowano więc „plan B”, który zakładał atak na protokolanta, kiedy ten będzie przewoził akta sprawy z budynku głównego sadu na specjalnie zabezpieczoną salę rozpraw. Na to Psycho Fans zabrakło już czasu, ponieważ Centralne Biuro Śledcze Policji przeprowadziło kolejną akcję, w której aresztowano członków gangu.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Lider Psycho Fans planował zabójstwo prokuratora. Grozi mu dożywocie. Gang chciał też w hollywoodzkim stylu spalić akta sprawy - Dziennik Zachodni

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie