Lider gospodarki odpadami na Dolnym Śląsku

Materiał informacyjny CHEMEKO - SYSTEM Sp. z o.o.
Mieszkańcy Wrocławia z łatwością rozpoznają już charakterystyczne biało zielone śmieciarki odbierające odpady komunalne z ich nieruchomości. To właśnie firma Chemeko – System dba o czystość naszego miasta, a także jest obecna w wielu dolnośląskich gminach jak Długołęka, Milicz, Żmigród czy Środa Śląska.

Nie tylko odbiór odpadów

Chemeko – System zajmuje się kompleksową gospodarką odpadami od ponad 20 lat. Początki działalności to budowa zakładu przetwarzania odpadów w Rudnej Wielkiej w gminie Wąsosz oraz tworzenie bazy logistycznej we Wrocławiu. Spółka od samego początku stawia na rozwój, wdraża nowe technologie z zakresu ekologii, buduje instalację do mechaniczno - biologicznego przetwarzania odpadów, rozpoczyna produkcję paliwa alternatywnego RDF, ujmuje biogaz powstający na składowisku odpadów i wytwarza z niego energię elektryczną, inwestuje w fotowoltaike. W międzyczasie w 2013 roku podpisuje umowę z Gminą Wrocław na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Usługę tą świadczy do dziś, dysponując flotą 100 wyspecjalizowanych pojazdów do transportu odpadów, kilkunastoma tysiącami pojemników i kontenerów do ich gromadzenia oraz 370 pracownikami.

Wszechstronność świadczonych usług

Takie całościowe spojrzenie na gospodarkę odpadami pozwala firmie dostosowywać działania do potrzeb nie tylko mieszkańców, ale również przedsiębiorców, zakładów produkcyjnych i fabryk. Również dla nich firma przygotowała profesjonalną ofertę zagospodarowania odpadów przemysłowych.

Na podstawie przeprowadzanych audytów zespół doświadczonych i wykwalifikowanychspecjalistów dopasowuje indywidualne rozwiązania dla przedsiębiorców. Chemeko – System dostarcza pojemniki i kontenery do gromadzenia odpadów, a także specjalistyczne urządzenia jak belownice i prasokontenery służące do przygotowania odpadów do transportu. Projektuje także procesy gospodarowania odpadami obejmujące logistykę wewnętrzną zakładów przemysłowych, miejsca i sposoby magazynowania, logistykę zewnętrzną, a także sprawozdawczość środowiskową i szkolenia z zakresu prawidłowego sposobu postępowania z odpadami.

Chemeko – System w pełni kontroluje przebieg świadczonych usług, jednocześnie gwarantując najwyższą jakość oraz dbałość o środowisko naturalne zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Spółka posiada także certyfikowany system zarządzania jakością i środowiskiem ISO 9001, ISO 14001.

Społecznie odpowiedzialni

Od początku swojej działalności Spółka angażuje się w pomoc innym. Wraz z rozwojem firmy również rośnie skala inwestycji w projekty ważne dla społeczeństwa, a także środowiska naturalnego.

We Wrocławiu Chemeko – System postawiło przede wszystkim na sport i zostało partnerem największych klubów. Spółka wspiera między innymi działania Śląska Wrocław gdzie jest sponsorem głównym drugiej drużyny oraz drużyny piłki nożnej kobiet. Pod swoimi skrzydłami ma także siatkarską

Gwardię Wrocław gdzie stała się sponsorem tytularnym drużyn młodzieżowych oraz siatkarzy plażowych. Również współpracuje z żużlową Spartą Wrocław, koszykarskim Śląskiem czy sekcją futsalu.

Chemeko uczestniczy także w licznych wydarzeniach promujących wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami takich jak pikniki ekologiczne, akcje sprzątania świata czy święto Dnia Ziemi. Pracownicy spółki wyjaśniają za pomocą gier i konkursów jak prawidłowo segregować odpady. Dużą atrakcją dla dzieci są także pokazy pracy śmieciarki.

Warto wspomnieć o pomocy udzielonej służbie zdrowia podczas walki z Covid-19. Spółka wspierała finansowo Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Pomogła także odremontować budynek przychodni w miejscowości Góra.

Wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie nowatorskich i proekologicznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami pozwoliło Chemeko - System stać się jedną z największych polskich firm przetwarzających odpady w sposób najlepszy dla środowiska, a przez to również najlepszy dla każdego z nas.

Dodaj ogłoszenie