Krzysztof Kawa
Ewa Swoboda podczas mistrzostw Europy w Monachium była czwarta
Ewa Swoboda podczas mistrzostw Europy w Monachium była czwarta Pawel Relikowski / Polska Press
Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce w finale biegu na 100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Czas Polki na bieżni w Monachium to 11,18 s. Złoty medal zdobyła niespodziewanie Niemka Gina Lueckenkemper.

O medale walczyły do końca trzy zawodniczki, które wpadły na metę niemal w tym samym czasie. Ostatecznie Niemka Lueckenkemper wyprzedziła Szwajcarkę Mujingę Kambundji o tysięczne części sekundy, a brązowy medal mistrzostw Europy przypadł najszybszej w półfinałach Brytyjce Daryll Neicie, która przegrała z Lueckenkemper o zaledwie 0,01 s.

Wśród mężczyzn wygrał Włoch Marcell Jacobs, wyrównując rekord mistrzostw Europy - 9,95 s. Srebrny i brązowy medal zdobyli Brytyjczycy Zhernel Hughes i Jeremiah Azu, uzyskując odpowiednio 9,99 i 10,13. Na czwartej pozycji uplasował się Słowak Jan Volko - 10,16.

W finale nie uczestniczyli Przemysław Słowikowski i Dominik Kopeć, którzy odpadli w półfinale.