Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na lotnictwo

Redakcja
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na lotnictwo
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na lotnictwo
Udostępnij:
Odpowiedzią na rozwój i potencjał branży lotniczej w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL). To kolejna, po motoryzacyjnej i edukacyjnej, inicjatywa klastrowa rozwijana w Strefie. Do współpracy na rzecz branży lotniczej zaproszone zostały m.in. ośrodki naukowe, międzynarodowe koncerny zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów dla przemysłu lotniczego oraz władze regionu. Dolnośląski Klaster Lotniczy wspierają też pozostałe strefy ekonomiczne z terenu województwa dolnośląskiego

- Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" oraz Ministerstwo Gospodarki.

 

Uroczyste podpisanie dokumentów założycielskich Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, odbędzie się w piątek, 29 maja br.w Lubinie. W uroczystości weźmie udział m.in. Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Priorytetowym celem utworzenia Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Regionu Polski Południowo - Zachodniej. Partnerzy Klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy. Odbywać się to będzie m.in. poprzez współpracę, wspieranie działalności przemysłowej, transferu wiedzy i wymiany doświadczeń produkcyjnych, handlowych i organizacyjnych, wzajemną pomoc w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry oraz organizację szkoleń i warsztatów.

***

Transport lotniczy jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki w Polsce i na świecie. Na projekty dotyczące nowoczesnych technologii w przemyśle lotniczym, w nowej perspektywie UE na lata 2014-2020 przewidziano m.in. 400 mln zł w konkursie "INNOLOT - innowacyjne lotnictwo". Konkurs realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Źródło: Materiały Prasowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Podwyżki cen prądu są nieuniknione

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie