Legniccy radni przygotowali wnioski na rok 2011

Tomasz Woźniak
Krzysztof Dybek stara się o 200 tys. zł na koncerty dla Legnickiej Orkiestry Symfonicznej
Krzysztof Dybek stara się o 200 tys. zł na koncerty dla Legnickiej Orkiestry Symfonicznej fot. piotr krzyżanowski
Udostępnij:
Najbardziej twórczym radnym był Jacek Baczyński z PiS, który przesłał 16 wniosków. Najbardziej pomysłowym: Adam Wierzbicki z tego samego klubu.

Wierzbickiego zainspirowała nasza propozycja wypełnienia szczelin między kostkami żywicą epoksydową ("Do Rynku bez szpilek" z 20 sierpnia br.). Ale radny poszedł dalej. Uważa, że jeśli miasto nie zdecyduje się na kosztowną żywicę, powinno uruchomić punkt wypłacania odszkodowań za zniszczone buty legniczanek.

- Zgłasza się do mnie wiele pań z uszkodzonymi obcasami, które nie wiedzą, gdzie dochodzić odszkodowania za zniszczone buty - mówi Wierzbicki.

Baczyński chce modernizacji pl. Słowiańskiego i przeniesienia pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej, rewitalizacji parku, budowy boiska na osiedlu Drzymały, remontu ulicy Chojnowskiej, a także projektu zabezpieczeń przeciwpowodziowych, czystych, zielonych podwórek, skateparku i zadaszenia targowisk. Dla wyborców z własnego okręgu domaga się remontu ulic: Bydgoskiej, Słubickiej i Szczytnickiej.

Krystyn Kostrowicki z LPR (ten sam okręg wyborczy, co Baczyński) domaga się wykonania chodników na osiedlu Kasztanowa, parkingu przy ul. Słubickiej oraz utwardzenia ul. Skośnej, Okólnej i Masarskiej. Tam mieszkają jego wyborcy.

Radni z klubów Lewicy i Komitetu Tadeusza Krzakowskiego nie złożyli żadnych wniosków do budżetu na 2011 rok. - W pełni popieramy pomysły prezydenta Krzakowskiego - tłumaczy Kazimierz Hałaszyński, szef Klubu Radnych Lewicy.

Te pomysły to m.in. kontynuacja rewitalizacji Zakaczawia, przebudowa ul. Chojnowskiej i Bydgoskiej, budowa ul. Środkowej i nowy cmentarz.

Radni PO złożyli wspólny wniosek z 24 postulatami. Chcą głównie remontów ulic (m.in. Bydgoskiej, Chojnowskiej, Jaworzyńskiej, Mickiewicza, Pomorskiej), parkingów przy basenie Delfinek i ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, basenów krytych i profilaktyki oraz zajęć korekcyjnych dla dzieci z wadami postawy. Wniosek ten został złożony po raz czwarty w tej kadencji. Radny Krzysztof Dybek chce odpokutować ubiegłoroczne głosowanie, gdy obciął budżet Legnickiego Centrum Kultury, a to zmniejszyło wydatki na Legnicką Orkiestrę Symfoniczną kierowaną przez przyjaciela radnego. Teraz Dybek złożył wniosek jedynie o dofinansowanie koncertów orkiestry.

10 mln zł miasto zabezpieczyło w planie na 2011 rok na przebudowę ul. Chojnowskiej
Złożono wnioski na ponad 50 mln zł. Ile z nich znajdzie uznanie u prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego? Pisz - komentuj!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie