Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Legnica: Remont drogi między jeziorami Kunickim i Jaśkowickim

Zygmunt Mułek
Robotnicy rozpoczęli wczoraj remont drogi powiatowej na 900- metrowym odcinku z Kunic do Jaśkowic. A więc także pomiędzy jeziorami - Kunickim i Jaśkowickim. Została zamknięta dla ruchu. Obowiązują objazdy przez Rosochatą, Grzybiany i Zimnice. To boczna trasa, więc nie zanosi się na większe utrudnienia.

- Na tej drodze jest więcej dziur niż asfaltu - mówi mieszkanka Kunic Honorata Rajca. - Od lat po zimie tylko zasypują te wyrwy.

Zarząd Dróg Powiatowych w Legnicy zapewnia, że droga zostanie wykonana porządnie. Starostwo legnickie dostało 200 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa, w ramach usuwania szkód po huraganie z 23 lipca minionego roku.

Droga będzie remontowana za pieniądze na usuwanie skutków wichury

Prace mają potrwać około miesiąca. Potem rozpoczną się roboty na kolejnym, podobnej długości odcinku z Jaśkowic do Szczedrzykowic. Tutaj zostanie położona nowa nawierzchnia. Ale podczas prac będzie zamknięty jeden pas. Roboty zakończą się prawdopodobnie we wrześniu.

Starostwo starało się także o dotację na remont innych dróg. Te najbardziej zniszczone to: droga Prochowice - Kwiatkowice, Niedźwiedzice - Rzeszotary - Grzybiany i Miłogostowice - Bieniowice - Spalona. Ale na ich remonty starostwo nie ma pieniędzy, więc skończy się na doraźnym łataniu.

Nadal jest zamknięta droga gminna przez wieś Bartoszów koło Legnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska