Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Legnica: Opadła Kaczawa, ale groźnie na Czarnej Wodzie

Grzegorz Chmielowski
Uspokaja się sytuacja na Kaczawie w rejonie Legnicy. Na kluczowym dla miasta wodowskazie w Duninie zanotowano najwyższy stan w sobotę o godz. 22 (261 cm), ale w niedzielę rano tylko 173 cm - czyli o 43 cm powyżej stanu ostrzegawczego.

Nadal utrzymuje się bardzo wysoki stan Czarnej Wody w Legnicy. W rejonie kąpieliska Kormoran odnotowano ok. godz. 9 w niedzielę rano 320 cm. Jak poinformowano nas w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy, jeżeli woda osiągnie 375 cm - trzeba będzie podjąć działania zabezpieczające północne rejony miasta.

Wysoki stan notuje się wciąż na rzece Skora w Chojnowie - po 8 rano było 304 cm (stan alarmowy był przekroczony o półtora metra).

- Służby miejskie i strażacy czuwali przez całą noc nad rzeką - mówi Jan Serkiem, burmistrz Choinowa. - Ułożyliśmy profilaktycznie worki w zagłębieniu terenu koło gimnazjum przy ul. Reja. Okazało się, że to uratowało tę ulice od podtopienia. Ale na szczęście w rejonie miasta woda już w rzece opada - dodaje burmistrz Serkies.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska