Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 84:72. Jamel Morris nie do zatrzymania [PLAY OFF, WYNIK 22.04.2021, Energa Basket Liga]

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 84:72 [PLAY OFF, WYNIK 22.04.2021, Energa Basket Liga] Koszykarze Śląska Wrocław przegrali pierwszy mecz o brązowy medal z Legią Warszawa. Nie do zatrzymania był Jamel Morris, który rzucił aż 35 punktów.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 84:72 [PLAY OFF, WYNIK 22.04.2021, Energa Basket Liga]

Legia - Śląsk PLAY OFF 2021. Wrocławianie fatalnie weszli w mecz i już po niespełna pięciu minutach przegrywali 6:18. Legia od początku celnie rzucała za trzy i to był klucz do wypracowania takiej przewagi. Na szczęście WKS dość szybko się pozbierał i zaczął systematycznie odrabiać straty. Po celnym osobistym Mccauley'a, rywalom zostały już tylko dwa oczka więcej (20:18), lecz kwartę trójką zakończył Morris.

Chociaż początek drugiej kwarty znów należał do Legii, to jednak potem do głosu doszedł WKS, który miał najlepszy okres w tym meczu. Z wyniku 20:29 wyszedł na prowadzenia 35:34, a na początku drugiej połowy udało się zdobyć nawet sześć punktów więcej niż rywale (42:36). To było jednak na tyle. Potem do głosu doszła Legia, która była w o wiele lepszej formie rzutowej i szybko odskakiwała ekipie Oliviera Vidina. WKS miał jeszcze jeden zryw. Gdyby Jovanović trafił na cztery minuty przed końcem, to do odrobienia zostałyby tylko cztery punkty. Nie udało się jednak, a zespół z Warszawy już do końca kontrolował wydarzenia wygrywając 84:72.

- Nie byliśmy od początku skoncentrowani. Rywale robili, co chcieli. Źle weszliśmy w ten mecz, a potem goniliśmy Legię. W połowie spotkania się udało, a potem znów odskoczyli. Chcieliśmy zatrzymać ich liderów, ale to nam się nie udało. Jamel Morris zagrał perfekcyjny mecz. My słabo broniliśmy. Nie mogliśmy nic zrobić - analizował przed kamerami Polsatu zaraz po meczu Mateusz Szlachetka, który akurat mógł być zadowolony ze swojej postawy. - Nie poddamy się. Będziemy walczyć do samego końca. Wszystko jest jeszcze do zrobienia. Przygotowywaliśmy się na play-off. Chcemy się bić o medale. Musimy podnieść głosy - dodał.

Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław 84:72 (23:18, 13:19, 32:21, 16:14)

Legia: Morris 35, Karolak 14, Medford 11, Lichodiej 9, Neal 8, Wyka 5, Kamiński 2, Watson 2, Didier-Urbaniak 0.

Śląsk: Gibson 17, Szlachetka 14, McCauley 13, Jovanović 8, Ramljak 6, Dziewa 6, Stewart 4, Gabiński 2, Tomczak 2, Marchewka 0.