0 1 połowa

Raków Częstochowa

1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk z nawiązką odrobiła stratę z pierwszej połowy i pokonuje Raków Częstochowa 3:1. Na trafienie Bena Ledermana po zmianie stron odpowiedzieli Ilkay Durmus (dwukrotnie) i rezerwowy Flavio Paixao.

• Żółtą kartką upomniany Giannis Papanikolaou za faul.

• Faul Iviego Lopeza w ofensywie na Mario Malocy.

• Vladislavs Gutkovskis przejmuje piłkę w polu karnym Lechii. Trwało to na tyle długo, że sytuację wyjaśnił Bartosz Kopacz.

• Zupełnie nieudana próba Iviego Lopeza. Anemiczny strzał nie sprawił problemu Dusanowi Kuciakowi.

• Tomasz Musiał dolicza aż 5 minut do drugiej odsłon.

• Bez wiary zaatakowali teraz piłkarze Rakowa. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Po... wybiciu Dusana Kuciaka "wielbłąd" popełnia Andrzej Niewulis! Odskoczyła mu piłka co wykorzystał Flavio Paixao, który najpierw wyprzedził kapitana Rakowa (ten spodziewał się wyjścia Vladana Kovacevicia), po czym minąwszy bramkarza Rakowa kieruje piłkę do pustej bramki!

• GOL DLA LECHII! STRZLCEM FLAVIO PAIXAO!!!

• Słabe dośrodkowanie Iviego Lopeza w pole karne. Piłkę do Dusana Kuciaka zgrał Kristers Tobers.

• ... a za Łukasza Zwolińskiego pojawia się Tomasz Makowski.

• Podwójna zmiana w Lechii: Kristers Tobers w miejsce Jarosława Kubickiego...

• [WIDEO] 75. MINUTA. DRUGI GOL ILKAYA DURMUSA (LGD 2 - RCZ 1)

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA MICHAŁA NALEPY!!!

Za uderzenie Vladislavsa Gutkovskisa ręką w twarz
      .

• Laga do Flavio Paixao. Ten miał problem z przyjęciem piłki, co wykorzystał Ben Lederman.

• Milan Rundić zmienia Tomasa Petraska. Wymuszona zmiana z powodu urazu.

• Ben Lederman podaje w pole karne do... Tomasa Petraska. Ten nie sięgnął piłki.

• To powinna być bramka dla Rakowa! W prawym narożniku pola bramkowego rywala ograł Mateusz Wdowiak, którego strzał broni Dusan Kuciak. Dobitka zablokowana na linii bramkowej przez defensora Lechii!

• Gospodarze idą za ciosem. Tym razem próbował Łukasz Zwoliński, ale z jego próbą poradził sobie Vladan Kovacević.

• Zabójcza kontra Lechii! Piłkę na lewej stronie dostaje Ilkay Durmus, poprzekładał kilkakrotnie nogi nad nią, po czym huknął nie do obrony w prawy górny róg!

• ILKAY DURMUS!!! CO ZA GOL!!!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mario Maloca główkuje minimalnie nad poprzeczką!

• Ivi Lopez nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który dopatrzył się przewinienia Hiszpana na Bartoszu Kopaczu.

• ... a Jakub Kałuziński wchodzi w miejsce Conrado.

• ... za Jana Biegańskiego pojawia się Flavio Paixao...

• Potrójna zmiana w Lechii: Joseph Ceesay zmienia Marco Terrazzino...

• Coraz wyraźniejsza przewaga Lechii. Piłkarze Tomasza Kaczmarka nie są jednak w stanie tego przełożyć na zagrożenie pod bramką gości.

• Mateusz Wdowiak zmienia Fabio Sturgeona.

• Niepewne piąstkowanie Dusana Kuciaka po próbie Fabio Sturgeona. Po chwili bramkarz Lechii paruje piłkę do boku po strzale Bena Ledermana.

• Chorwat znowu w roli głównej. Wybija piłkę z pola karnego. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Fran Tudor centruje w pole karne do wbiegającego Vladislavsa Gutkovskisa. Po interwencji Mario Malocy goście mają rzut rożny.

• Ilkay Durmus był bliski dubletu! Piłka po jego strzale trafia "tylko" w boczną siatkę!

• Vladislavs Gutkovskis zmienia Sebastiana Musiolika.

• Jan Biegański uderza bardzo niecelnie.

• Lechia w gazie

• Niesieni dopingiem gospodarze poczuli krew. Dośrodkowanie Marco Terrazzino zostało jednak zablokowane.

• Po przeciągniętym dośrodkowaniu z lewej strony piłkę na prawej stronie przejmuje Bartosz Kopacz. Ten centruje dokładnie tam, gdzie stał Ilkay Durmus, i Turek mierzoną główką wpisuje się na listę strzelców!

• LECHIA WYRÓWNUJE! ILKAY DURMUS!!!

• Atak Rakowa prawą stroną przynosi rzut rożny.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Bezskutecznie - najpierw podanie na lewą stronę do Conrado było za mocne, a po chwili w ofensywie faulował Ilkay Durmus.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Zorana Arsenicia na murawie melduje się Tomas Petrasek.

• Podwójna zmiana w Rakowie. Walerian Gwilia w miejsce Marko Poletanovicia...

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechia - Raków w 17. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Bena Ledermana.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowie. Po bramce Bena Ledermana Raków prowadzi na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

• +1' Zdaniem arbitra faulował Ilkay Durmus. Turek jest odmiennego zdania. Kartki jednak nie ma. Do bramki Lechii ponad 30 metrów.

• Twierdza Gdańsk. W 7 meczach Lechia wygrała tu 5 razy i dwukrotnie remisowała

• Tomasz Musiał dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Michał Nalepa faulem przerywa akcję Rakowa. Żółta kartka i przymusowa pauza w następnej kolejce -to jego 4. "żółtko" w tym sezonie.

• Jan Bieganski nabiega na piłkę. To nie był strzał, a raczej podanie do Conrado. Do tego niedokładne.

• Za krótkie dośrodkowanie Rafała Pietrzaka w pole karne. Sytuację wyjaśnia Andrzej Niewulis.

• Po chwili na przebojową akcję lewą stroną ruszył Conrado. Podaje płasko w pole karne, gdzie Łukasza Zwolińskiego uprzedził zawodnik Rakowa. Ten posłał ją w trybuny.

• Od kilku minut piłkarze Tomasza Kaczmarka zamknęli rywala na jego połowie. Piłkę na prawej stronie dostaje Ilkay Durmus, który chcąc ograć rywala, za mocno ją sobie wypuścił. Ta przeturlała się za linię końcową.

• Tylko zwycięstwo! Hej Lechia, tylko zwycięstwo!

- niesie się z trybun. Kibice gospodarzy chcą dodać sił swoim ulubieńcom.

• Nie udała się akcja Conrado lewą stroną.

• Ben Lederman strzelił swoją premierową bramkę w Ekstraklasie

• Jan Biegański decyduje się na strzał z dystansu. Anemiczna próba nie mogła sprawić problemu bramkarzowi Rakowa.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Łukasz Zwoliński, który zderzył się z interweniującym Vladanem Kovaceviciem.

• Patryk Kun uderza z ostrego kąta w boczną siatkę.

• [WIDEO] 16. MINUTA. GOL BENA LEDERMANA (LGD - RCZ 0:1)

• Ilkay Durmus łamie akcję na prawej stronie do lewej nogi. Centruje w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Ben Lederman.

• Nie ma gola dla Lechii! Conrado dostaje piłkę przed polem karnym, podholował kilka metrów i zdecydował się na płaski strzał w lewy róg. Piłkę po rykoszecie z trudem odbija Vladan Kovacević!

• Niezłe dośrodkowanie Iviego Lopeza w pole karne. Sęk w tym, że jego koledzy byli na spalonym.

• Żółtą kartką upomniany Conrado za faul na Franie Tudorze. Tym samym nie zagra w następnej kolejce z Jagiellonią.

• We dwóch na prawej stronie chcieli pograć Fran Tudor i Ivi Lopez. Podanie zwrotne Hiszpana przeciął Rafał Pietrzak.

• 53% Posiadanie piłki 47%

• Ostro o piłkę powalczyli Conrado z Franem Tudorem. Zdaniem sędziego przewinił Brazylijczyk.

• Gdańszczanie wywalczyli rzut wolny. Rafał Pietrzak uderza jednak obok bramki.

• Jeszcze raz dwójkowa akcja Jarosława Kubickiego z Conrado. Podanie na lewe skrzydło do Brazylijczyka było za mocne.

• Goście nie cofnęli się. Chcą wysokim pressingiem odzyskać piłkę blisko pola karnego Lechii. Przez to Jarosław Kubicki podaje niedokładnie do Conrado.

• Najpierw na atomowy strzał z dystansu zdecydował się Ivi Lopez. Dusan kuciak z trudem sparował piłkę do boku do Patryka Kuna. Ten podaje w "szesnastkę" do Bena Ledermana, który mierzonym uderzeniem wpisuje się na listę strzelców! Piłka jeszcze odbiła się od prawego słupka!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM BEN LEDERMAN!!!

• Fran Tudor ruszył do piłki zagranej za lekko do Rafała Pietrzaka. Chorwat mocno ucierpiał.

• Centra w pole karne na dalszy słupek do Łukasza Zwolińskiego. Ten chciał z "siatką" ograć Frana Tudora, ale ten nie dał się nabrać.

• Kolejna przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Ben Lederman. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Przez moment była przerwa w grze. Była analiza, czy Andrzej NIewulis - przy swojej interwencji - nie zagrał jeszcze ręką. Okazało się, że nie.

• Częstochowianie wybijają przed "szesnastkę", na co czekał Jarosław Kubicki. Ten bez przyjęcia uderza w stronę bramki, ale tuż przed nią piłkę na brzuch przyjął Andrzej Niewulis!

• Atak Lechii lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Fran Tudor złamał akcję z prawej strony do środka. Podcinką podaje w pole karne do Sebastiana Musiolika, a ten z pozycji spalonej uderza obok bramki Lechii.

• Krótkie dośrodkowanie Iviego Lopeza z lewego narożnika. Piłkarze Lechii wybijają przed pole karne, skąd na strzał z woleja zdecydował się Patryk Kun. Jego próba została zablokowana.

• Atak przyjezdnych lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Petrasek, Rundić, Szelągowski, Gwilia, Kaczmarski, Wdowiak, Arak, Gutkovskis.

• Nie ma nowych osłabień po stronie Rakowa. Dalej poza grą są Cebula, Sapała czy Wydra.

• Ławka rezerwowych Lechii: Mikułko, Tobers, Żukowski, Ceesay, Paixao, Sezonienko, Szczepański, Makowski, Kałuziński.

• Lechia dziś bez chorego Alomerovicia. Nie ma też Gajosa, który zmaga się z urazem stawu skokowego.

• To mecz drużyn ze ścisłej czołówki, co potwierdza nie tylko jesień, ale i poprzedni sezon. Czy Lechia pozbierała się już po 1:5 w Szczecinie? Czy Raków pójdzie za ciosem, mimo zamieszania wokół trenera Papszuna?