MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech - Legia 1:2 Dwa samobóje! Kolejorz sam strzelał sobie w kolano. Zobacz oceny

Maciej Lehmann
Kolejorz znów zawiódł. Długo grał tragicznie, przegrywał 0:2 i dopiero gol Pereiry w 84. minucie dodał trochę emocji w tym meczu.Zobacz jak oceniliśmy lechitów --->Adam Jastrzębowski
Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa przy Bułgarskiej 1:2 i powoli może zapomnieć o europejskich pucharach. Tak kuriozalnego ligowego klasyka już dawno nie obserwowaliśmy. Piłkarze Kolejorza wyszli na boisko sparaliżowani. Strzelili sobie dwa samobóje. Mrozek jeszcze obronił rzut karny. To, co wyczyniał na boisku Lech Poznań w pierwszej części, było wręcz niezrozumiałe i niewytłumaczalne. Gol Pereiry w 84 minucie padł za późno, by odwrócić losy tego kolejnego w wykonaniu Lecha słabego meczu. Zobacz, jak oceniliśmy lechitów --->

Kibice Kolejorza w mediach społecznościowych byli przygotowani na "mokrą szmatę", czyli kolejny blamaż i kompromitację, ale to, co oglądali w pierwszej części przeszło chyba najczarniejszy scenariusz, jaki sobie potrafili wyobrazić.

Trzymanie Mariusza Rumaka na ławce od dawna wygląda na sabotaż, ale nikt nie spodziewał się, że poznańska drużyna jest w aż takim rozkładzie.

Liczyliśmy, że w tym meczu będzie widać chociaż ambicję i zaangażowanie, ale piłkarze i ich trener się po prostu ośmieszyli. Od początku lechici sprawiali wrażenie sparaliżowanych. Grali beznadziejnie, popełniali kuriozalne błędy w obronie, to cud, że przegrywali do przerwy tylko 0:2, bo wyglądali tragiczne.

Legia nie wykorzystała rzutu karnego, wcześniej Marciniak nie uznał gola, kiedy Wszołek wykorzystał fatalne ustawienie, bo VAR zasygnalizował, że faulowany był Sousa. Gości wyręczyli jednak sami lechici, strzelając sobie dwa kuriozalne samobóje. Do własnej siatki trafili Blazić i Salamon.

W grze "do przodu", też nic nie funkcjonowało. Patrząc na to, jak lechici chcą sforsować defensywę, można było tylko załamać ręce.

Po zmianie stron obraz meczu niewiele się zmienił. Legia nie musiała wiele robić, by mieć ten mecz pod kontrolą. Dopiero gol Pereiry w 84. minucie rozruszał trochę, człapiącą poznańską drużynę. Ale to była tylko kosmetyczna korekta rezultatu