Laureaci odebrali supernagrody! Brawa za talent i pomysły

Materiał informacyjny

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Oto najlepsi z najlepszych, czyli nagrodzeni w konkursie plastycznym KGHM „Kolorowe pokłady wartości”. Spośród… 798 autorów prac na sam szczyt wdrapało się 18 dzieci, zdobywcy trzech pierwszych miejsc i wyróżnieni.

Było niezwykle uroczyście, a także niezwykle kolorowo, bowiem uczestnicy festynu KGHM z okazji Dnia Dziecka zostali przeniesieni w świat Disneya, pełny księżniczek i różnych postaci z bajek. Imię i nazwisko każdego laureata pobrzmiewało z głośników, gdy dziecko maszerowało po odbiór nagrody, towarzyszyły mu głośne oklaski, a w czasie samego aktu wręczania odgrywano fanfary. Nic dziwnego, że rodzicom kręciła się łza w oku. Podekscytowane i dumne z siebie były dzieci, bo pokonały setki rywali, no i mogły już cieszyć się świetnymi nagrodami. A do tego jeszcze zdjęcia, wywiady, wypowiedzi do kamery… – _Opłaca się popracować _– przyznał z uśmiechem Kacper Lubera ze Szlichtyngowej.

W konkursie chodziło o zilustrowanie wartości, według których działa spółka KGHM, które towarzyszą jej pracownikom każdego dnia i pozwalają osiągać sukcesy. Te zasady to: odpowiedzialność, współdziałanie, bezpieczeństwo, zorientowanie na wyniki, odwaga.
Liczba nadesłanych dzieł przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Otrzymaliśmy 798 prac wykonanych różnymi technikami, a każda z nich to inny pomysł na zilustrowanie wartości. By członkowie kapituły mogli spokojnie zdecydować o wyborze 60 najlepszych prac, po 20 w każdej kategorii, rozłożyliśmy wszystkie dzieła na podłodze największej sali konferencyjnej, jaką mamy w KGHM. I proszę wierzyć, cała była nimi zakryta – podkreśliła Ewa Pelc z departamentu komunikacji. Jak przyznała, wybór był trudny, bo wszystkie prace były rewelacyjne, po prostu przepiękne. - Ale myślę, że wybraliśmy te najciekawsze, najlepsze - powiedziała.
Rywalizacja toczyła się w trzech grupach (1. klasy 0-III, 2. klasy IV-VIII, 3. szkoły specjalne). W każdej z nich zwycięzcę nagrodzono iPhonem 8, za drugie miejsce– ipadem Apple, a za trzecie –smartwatchem. Wyróżnieni otrzymali dyski przenośne, upominki KGHM, np. bloki, gry, kostki Rubika. Takie gadżety oraz voucher na mecz Zagłębia Lubin w kolejce jesiennej dostał każdy uczestnik II etapu konkursu.

W grupie pierwszej (0-III klasa) na trzech stopniach podium uplasowali się: I miejsce – Miłosz Stembalski, SP nr 3 w Ścinawie, II miejsce - Ruta Kowalczyk, SP nr 18 w Zielonej Górze, III miejsce - Kacper Lubera, SP w Szlichtyngowej. Wyróżnieniami obdarowano: Maję Pacholską z SP im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, Tymoteusza Nowakowskiego z SP nr 12 w Głogowie oraz Oliwię Zarówną z SP w Małomicach.

Nagrodzeni w grupie drugiej (IV-VIII klasa): I miejsce - Aleksandra Dworzyńska, SP nr 5 w Zgorzelcu, II miejsce - Gracjan Hyży, SP w Trzebiechowie, III miejsce - Patrycja Sokołowska, SP nr 10 w Lubinie. Wyróżnienia przyznano: Zuzannie Iwanowskiej z SP nr 8 w Lubinie, Aleksandrze Mróz z SP w Gierałtowcu i Oktawianowi Niemczykowskiemu z SP nr 18 w Legnicy.

Grupa trzecia. Tu trzy czołowe lokaty zajęli: I - Wiktor Adamiec, Spec. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych, II - Oktawia Myszkiewicz, Spec. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku, III - Kacper Adamiec, Spec. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych. Wyróżnieniami cieszyć się mogą: Justyna Fąfrowicz, SP nr 9 w Lubinie, Eliza Zając, Spec. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgorzelcu, Patryk Orman, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie.

Konkurs plastyczny nie był pierwszą zabawą, jaką dzieciom organizuje KGHM. W zeszłym roku mogły one pokazać swoje umiejętności literackie w „Miedziowym bajaniu”, w którym uczestniczyło 350 autorów. Kolejną konkursową zabawę spółka planuje w przyszłym roku.

Materiał oryginalny: Laureaci odebrali supernagrody! Brawa za talent i pomysły - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie