Lato w Naturze bez samochodu z Kopalnią Wrocław [28-29 lipca]

Artykuł sponsorowany
Czy wiecie, że po całym naszym globie jeździ już dzisiaj niemal miliard samochodów? Kiedy w 1886 roku Karl Benz zaprojektował pierwszy automobil, pewnie nie spodziewał się takiego efektu. Samochody to nie tylko wygoda, ale również stale rosnąca emisja spalin i stresy kierowców stojących w korkach. A przecież można, przynajmniej raz na jakiś czas, zostawić swoje ulubione auto i przemieszczać się wygodnie lub na sportowo innymi środkami komunikacji. Blisko Ciebie, czeka miejsce otoczone zielenią, gdzie możesz skorzystać z wody, słońca i aktywnego wypoczynku na największych plażach Dolnego Śląska, więc wybierz się do nas w weekend 28 i 29 lipca, najlepiej bez samochodu.

Jak dotrzeć do nas… inaczej?

Obiekt rekreacyjny „Kopalnia Wrocław” zlokalizowany jest zaledwie 30 minut samochodem z centrum Wrocławia jadąc w kierunku Obornik Śląskich. Zatem, pomimo że mamy do dyspozycji naszych gości 3 parkingi na około 1 000 pojazdów, jeden raz w sezonie letnim, zachęcamy do odwiedzenia nas… bez samochodu. Przyjemniej smakuje letni wypoczynek, kiedy świadomie zrezygnujemy z produkcji kolejnej porcji spalin. Jak zatem do nas dojechać inaczej? Polecamy gorąco rower. Trasa ścieżki rowerowej rozpoczyna się pod Mostem Millenijnym i wiedzie wzdłuż wałów przy Odrze. Jadącym od strony Wrocławskiego ZOO polecamy przepiękną, nową trasę wzdłuż wałów na Widawie, która przebiega również w okolicy CH Korona. Sprawdziliśmy, po około 1 godzinie niespiesznej jazdy, będziecie mogli wybrać jedną z naszych 4 stref odpoczynku i rozkoszować się słońcem i wodą. Polecamy również dojazd do nas pociągiem. W Szewcach, na granicy z Paniowicami, jest stacja kolejowa, gdzie zatrzymują się właściwie wszystkie pociągi osobowe, jadące w kierunku Poznania. Spacer ze stacji do KO zajmie raptem 15-20 minut.

Niespodzianka dla Niezmotoryzowanych i nie tylko

Czy wiecie, że od maja 2012 roku, Dzień bez Samochodu w pewnych częściach stolicy Indonezji, obchodzony jest w każdą niedzielę? Zatem i my chcemy dołączyć do grona tych, którzy wspierają naturę. Mamy dla naszych gości, którzy przyjadą do nas w nadchodzący weekend 28 i 29 lipca bez samochodu, niespodziankę. Rowerzyści oraz pasażerowie kolei otrzymają od nas ulgową wejściówkę. Wystarczy okazać przy kasie aktualny bilet kolejowy lub wylegitymować się własnym jednośladem.

Pokazy i widowiska bicyklowe

Dodatkowo, firma Bicykle.pl, przygotowała dla naszych wszystkich gości prawdziwą „jazdę na wysokim poziomie”. 28 lipca, w sobotę zapraszamy na pokazy i widowiska bicyklowe, prezentację XIX - wiecznej historii rozwoju roweru, dla śmiałków szkolenie w jeździe na welocypedach, a dla dzieci będą rowerowe drifttrajki! Godzina aktywności rowerowej lub leniwe pół godziny w pociągu a potem… cały piękny, słoneczny dzień, zieleń, woda i moc atrakcji. La Dolce Vita w „Kopalni Wrocław”! Zapraszamy serdecznie!

Obiekt Rekreacyjny z miejscami do pływania
„Kopalnia Wrocław”

Paniowice, ul. Odrzańska 10
55-120 Oborniki Śląskie

Dodaj ogłoszenie