Lada dzień zaczną remont mostu Tumskiego. Kłódki znikną, jeszcze można swoją zabrać

JEW
10.01.2018 wroclawostrow tumski most tumski klodki wieszane przez zakochanychjanusz wójtowicz / polska press grupagazeta wroclawska
10.01.2018 wroclawostrow tumski most tumski klodki wieszane przez zakochanychjanusz wójtowicz / polska press grupagazeta wroclawska Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa
- Ten tydzień to najlepszy moment na zdjęcie swojej kłódki z mostu Tumskiego - radzą pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Przeprawa będzie remontowana, a teren został już przekazany wykonawcy. Most zostanie zamknięty pod koniec tego tygodnia.

Urzędnicy ZDiUM radzą osobą, które chcą odzyskać kłódkę przed remontem, co zabrać ze sobą "na akcję":
* kluczyk,
* piłkę, skupiamy się, do metalu (niezależnie od faktu posiadania lub nie kluczyka - piłka może się przydać do odcięcia kłódek, które narosły na naszej),
* rękawice ochronne (kłódka raczej nie jest już w takim stanie jak w chwili wieszania),
* ukochaną osobę (pomoże w ustaleniu lokalizacji i wyglądu kłódki).

Ci, którzy sami nie są w stanie zdemontować kłódki, bo... kluczyk wyrzucili, a piły do metalu nie mają, będą mogli spróbować szczęścia i poszukać kłódki już po demontażu z mostu. - Kłódki przez rok będzie można odebrać z naszej siedziby na ul. Długiej - informują urzędnicy. - Zalecamy jednak odebranie kłódki bezpośrednio z mostu. Nie dlatego, że w rejonie ZDiUM-u toczą się poważne prace inwestycyjne, lecz dlatego, że próba odszukania kłódki w ZDiUM-ie może oznaczać konieczność przerzucenia paru ton innych kłódek, zardzewiałych i pospinanych w długie grona - dodają.

Policja i sanepid wzmagają kontrole

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

C
CK
2019-07-08T08:53:29 02:00, qwarea:

Dziwny kraj ta Polska. Na całym świecie tam gdzie są takie kłódki lub inne dziwactwa robią z tego atrakcję turystyczną i zarabiają na tym kasę a w Polsce niszczy się takie miejsca.O dziwo w krajach też były próby niszczenia kłódek bo niby zagrażają ale późniejsze prawdziwe ekspertyzy wykazały że to było oszustwo i mostom nie zagrażają kłódki,było tylko więcej pracy przy konserwacji mostu.

Most Hohenzollernów, Kolonia, Niemcy,Droga Miłości (Via dell'Amore), Cinque Terre, Włochy,Park Namsan, Seul, Korea Południowa,Praga, Czechy,Most Łóżkowa, Moskwa, Rosja,Shoreditch, Londyn, Wielka Brytania,Fuente de los Candados, Montevideo, Urugwaj,Pécs, Węgry,Pont des Arts i wiele więcej,w tych miejsca zarabiają na turystyce dzięki kłódkom miłości.Wokół tych miejsc jest dużo kawiarenek i sklepików z różnościami przeważnie dla zakochanych.

2019-07-08T09:04:53 02:00, .:

Ale to jest Polska i tutaj zarabia się na dziko sprzedając kłódki z koca...W kwestii walorów estetycznych pordzewiałych kłódek z tzw. "gównolitu" wstrzymam się od komentarza.

Kłódki są fajne do pewnego stopnia. Jak robi się ich za dużo to zaczynają znacznie obciążać konstrukcję mostu (dosłownie są to całe tony). Również jeśli wiszą zbyt długo to są problemem, bo rdza pojawiająca się dość szybko na kłódkach zaczyna wgryzać się w stalowe elementy mostu i je uszkadzać. Wniosek jest taki że aby to mogło działać to ktoś regularnie musiałby usuwać najstarsze i nadmiarowe kłódki.

J
Jam ci
Niedługo będzie nowy zwyczaj- chomąta zarzucane na słupki w mieście.
Ś
Ślusarz
Niech sobie na jajach zapnom te kłódki.
G
Gość
2019-07-08T09:59:21 02:00, Gość:

I będą przez rok przechowywać na Długiej? Jaki będzie koszt tego działania urzędu miast? Kto za to zapłaci? I najważniejsze pytanie, kto z miasta pozwolił na wieszanie tych kłódek?

Na tym cały myk polega. Trzymają te klódki na Długiej, jakieś zakochane 'sieroty' przychodzą po swoją, a tu cyk, mandacik za zaśmiecanie miasta :)

G
Gość
2019-07-08T08:43:19 02:00, oczy mi krwawią:

"Urzędnicy ZDiUM radzą osobą"

2019-07-08T08:55:15 02:00, jessie:

i to "dziennikarz" tak napisał.

dramat

z
znawca kotów
podobno koty lubią się bawić kłódkami, może do urzędu miasta te kłódki gdzieś przenieść?
G
Gość
Oby po remoncie znowu mieszkańcy ubogiej intelektualnie sfery Wrocławia oraz przyjezdni z Pasikurowic, Scinawy, Trzebnicy itp. nie zaśmiecili tego pięknego mostu swoim tandetnym złomem i skopiowanym zwyczajem.
G
Gość
Czy władze miasta totalnie oszalały? To będą prosić tych barbarzyńców niszczących zabytkowy most o łaskawe zabranie kłódek? I będą przez rok przechowywać na Długiej? Jaki będzie koszt tego działania urzędu miast? Kto za to zapłaci? I najważniejsze pytanie, kto z miasta pozwolił na wieszanie tych kłódek? Czy miał zarobić gościu, który te kłódki tam sprzedawał? Niech urzędnicy miasta sfinansują zdejmowanie kłódek, i niech przetrzymują je na własny koszt w swoich domach!!!
G
Gość
2019-07-08T08:53:29 02:00, qwarea:

Most Hohenzollernów... i wiele więcej,w tych miejsca zarabiają na turystyce dzięki kłódkom miłości.Wokół tych miejsc jest dużo kawiarenek i sklepików z różnościami przeważnie dla zakochanych.

No to proszę, pokaż mi ile sklepików poza jednym bazarowym straganem powstało przy moście? Był czas, mogłeś też otworzyć ze trzy kawiarenki dla zakochanych. Mogła być atrakcja turystyczna, ale wyszło złomowisko. Czy to nie wystarczający powód, żeby posprzątać?

Zresztą nawet sam Ostrów Tumski ma zupełnie inną skalę turystyczną, niż powieszone sporo kłódek na mostku i nie przypisujmy temu pomysłowi (do tego bardzo wtórnemu), że ma jakiś realny realny wpływ na atrakcyjność miasta.

.
2019-07-08T08:53:29 02:00, qwarea:

Dziwny kraj ta Polska. Na całym świecie tam gdzie są takie kłódki lub inne dziwactwa robią z tego atrakcję turystyczną i zarabiają na tym kasę a w Polsce niszczy się takie miejsca.O dziwo w krajach też były próby niszczenia kłódek bo niby zagrażają ale późniejsze prawdziwe ekspertyzy wykazały że to było oszustwo i mostom nie zagrażają kłódki,było tylko więcej pracy przy konserwacji mostu.

Most Hohenzollernów, Kolonia, Niemcy,Droga Miłości (Via dell'Amore), Cinque Terre, Włochy,Park Namsan, Seul, Korea Południowa,Praga, Czechy,Most Łóżkowa, Moskwa, Rosja,Shoreditch, Londyn, Wielka Brytania,Fuente de los Candados, Montevideo, Urugwaj,Pécs, Węgry,Pont des Arts i wiele więcej,w tych miejsca zarabiają na turystyce dzięki kłódkom miłości.Wokół tych miejsc jest dużo kawiarenek i sklepików z różnościami przeważnie dla zakochanych.

Ale to jest Polska i tutaj zarabia się na dziko sprzedając kłódki z koca...W kwestii walorów estetycznych pordzewiałych kłódek z tzw. "gównolitu" wstrzymam się od komentarza.

z
zoolog
jak można kupić najtańszą kłódkę która zardzewieje po miesiącu - to symbolizuje ameby waszą "miłość" - tandetna tania chińska kłódka.
Ż
Żal mi was
Symbol "miłości" - ilość tych kłódek pokazuje jaka tandetna sztampa zawitała do mentalności "zakochanych" - że też nie potrafią nic oryginalnego wymyślić? nie lepiej znaleźć jakieś ustronne miejsce? "tylko wasze" gdzie będziecie w każdą rocznicę sobie przychodzić? .... NIE lepiej zardzewiałe g..... zero oryginalnośći, mentalna pustynia.
G
Gość
"Radzą osobą"? Nie dziwię się, że autor nie chciał się podpisać z imienia i nazwiska, ponieważ coraz niższy jest poziom tych "artykółuf" na GW. Dobrze, że chociaż Word ma opcję autokorekty błędów ortograficznych, bo dopiero byśmy dostali oczopląsu:)
r
realizta
Wreszcie zdejmą to goowno z mostu, bo jak to wygląda. A zakochanym proponuję zapiąć sobie kłódkę na swoich kokones.
j
jessie
2019-07-08T08:43:19 02:00, oczy mi krwawią:

"Urzędnicy ZDiUM radzą osobą"

i to "dziennikarz" tak napisał.

Dodaj ogłoszenie