Kwitnące parki Brandenburgii

Akcja specjalna BRANDENBURGIA ZAPRASZA
fot. Annette Schild

Różany raj w Forst

W południowo-wschodnim regionie Brandenburgii, nad rzeką Nysą, można zobaczyć magiczny świat róż we Wschodnioniemieckim Ogrodzie Różanym w Forst (Lausitz). Kwitnie tu ponad 1000 gatunków róż, które roztaczają oszałamiające zapachy i mają niesamowite kolory. Kwiaty można podziwiać aż do września. W lipcu warto zwrócić uwagę na gatunki kwitnące przez cały sezon - szczególnie wtedy są one w pełnym rozkwicie. Krzewy i drzewka róż otoczone są przepięknymi rzeźbami, kamiennymi amforami, pergolami i romantycznymi fontannami, które są świadectwem minionej świetności sztuki ogrodniczej i bogatej, 100-letniej historii Wschodnioniemieckiego Ogrodu. Oferta gastronomiczna kawiarni przy fontannach i Restauracji Rosenflair zaspokoi potrzeby nawet wyrafinowanego podniebienia. Dla małych gości parku idealnym miejscem jest plac zabaw Śpiącej Królewny, gdzie mogą sobie poszaleć do woli. Pod koniec lata ogród staje się prawdziwą atrakcją dla miłośników dalii - wtedy rozkwita ponad 60 gatunków tych przepięknych kwiatów. Wszystko to sprawia, że położony nad Nysą zespół parkowy z pewnością należy do najpiękniejszych parków w całych Niemczech. Teren jest oznaczony tabliczkami informacyjnymi w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem w tym roku we Wschodnioniemieckim Ogrodzie Różanym odbędzie się mniej imprez kulturalnych niż planowano. Alternatywą będą „muzyczne niedziele wśród róż” w dniach: 12.07, 26.07, 16.08 oraz 13.09. Oczywiście należy przestrzegać reguł dystansu społecznego. W miesiącach od maja do września Park Różany otwarty jest w godzinach od 9.00 do 19.00, wstęp jest płatny i kosztuje 5 Euro.

www.rosengarten-forst.de

fot. Annette Schild

fot. Annette Schild

fot. Patrick Lucia

Optikpark w Rathenow

Położony nad rzeką Havelą Optikpark w Rathenow to wypełnione kolorami, idealne miejsce do spędzania wolnego czasu.
Park jest otwarty aż do 3-go października, a odwiedzający mogą podziwiać w nim niezliczone ilości rabatek kwitnących astrów oraz bajecznie kolorowe piramidy z innych gatunków kwiatów, a także korzystać z placów zabaw i leżanek do relaksu. Nad wodami stawu z karpiami zbudowano specjalną kładkę, której przebieg wzorowany jest na układzie słonecznym. Tworzy ona doskonałe punkty obserwacyjne do podziwiania dziesiątek lilii wodnych. Dla dzieci przygotowano tu mnóstwo atrakcji: mogą wejść do olbrzymiego aparatu fotograficznego i zobaczyć się w negatywie oraz pobiegać w deszczu w specjalnej szklarni. Wiele radości zapewnią im także dmuchane poduszki-trampoliny, wieże do wspinaczki i specjalne trasy pokonywane z GPS. Zgłodniałym pyszne przekąski oferuje bistro ekspres. Ze względu na pandemię koronawirusa w parku obowiązują jeszcze niektóre ograniczenia. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.optikpark-rathenow.de.

fot. Optikpark

fot. Roga Friebe

Fot. Optikpark

Jeden spacer - dwa miasta!

fot. Artur Kozłowski

Frankfurt nad Odrą i Słubice, czyli europejskie podwójne miasto już cieszy się na odwiedzających je turystów tego wyjątkowego lata.

Możliwość bliskiego kontakt z naturą, bogata oferta kulturalna i handlowa, stylowe restauracje i kawiarnie oraz dobra baza hotelowa to zalety tego regionu. Wyjątkowa architektura, parki pełne kwiatów i ciekawe miejsca widokowe umożliwiają dobre poznanie historii tego założonego w 1253 roku miasta hanzeatyckiego. Do tego ogromne zbiory dzieł sztuki wschodnioniemieckiej, raj dla sportowców i Europejski Uniwersytet Viadrina - tak, to wszystko dostępne jest właśnie tutaj! Warto odkryć tą pełną życia różnorodność Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Oczywiście pamiętajmy o zasadach dystansu społecznego i zakrywania twarzy.

www.tourismus-ffo.de/pl/home/

Zakupy w Designer Outlet Berlin

fot. Designer Outlet Berlin

Sklepy w Designer Outlet Berlin otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00. Można tutaj nabyć wiele designerskich artykułów w cenach przecenionych nawet o 70 %. Odwiedzający muszą przestrzegać zasad dystansu (1,5m) i nosić maseczki. Każdy, kto nie będzie miał swojej własnej, dostanie ją przy wejściu głównym. Sugerowane są płatności bezgotówkowe! Na terenie całego centrum dostępne są dystrybutory z płynami do dezynfekcji. www.mcarthurglen.com/en/outlets/de/designer-outlet-berlin

Rodzinne baseny termalne

fot. NaturThermeTemplin

NaturThermeTemplin to baseny termalne oferujące wodne atrakcje i możliwość wypoczynku dla całych rodzin. Dzieci, które odwiedzą obiekt w dniu swoich urodzin mają wstęp gratis! W aquaparku dostępne są baseny ze sztucznymi falami, przejścia przez groty, kanały ze strumieniami, baseny whirlpool i jacuzzi, gabinety masażu oraz dwie 100 - metrowe zjeżdżalnie. Doskonałym uzupełnieniem oferty jest kompleks 7 saun oraz centrum wellness i terapii, ponadto przed budynkiem dostępne są rozległe tereny zielone idealne do parkowania kamperów. Termy są czynne w godzinach od 9.00 do 21.00.
pl.naturthermetemplin.com/

Najlepszy hotel SPA

Resort-mark-brandenburg

Prawdziwe ciepło i relaks nad lśniącymi wodami jeziora Ruppiner, to hasło, którym „Resort Mark Brandenburg” wita swoich gości. Ten pierwszy w Brandenburgii resort ze źródłami leczniczymi posiadającymi państwowy certyfikat, oddalony jest od Berlina tylko o godzinę jazdy w kierunku północnym. Luksus, bliski kontakt z naturą, wspaniały kompleks saun oraz źródła termalne sprawiają, że miejsce to jest prawdziwym rajem wellness. Znajdujące się w obiekcie trzy restauracje, zgodnie z lokalną filozofią szefów kuchni, serwują potrawy z najlepszych składników regionalnych i stanowią doskonałe uzupełnienie oferty hotelu.
www.resort-mark-brandenburg.de/en

TMB Tourismus - Marketing Brandenburg GmbH
Am Neuen Markt 1, D-14467 Potsdam
www.brandenburg-tourism.com[email protected]

Dodaj ogłoszenie