Andrzej Czekaj, TOK
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet walczy o awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Karolina Misztal / Polska Press
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet w czwartek rozgrywała dziś trzeci mecz w turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rywalkami Biało– Czerwonych były Włoszki. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl. Polki przegrały 2:3, co oznacza, że straciły szansę na wyjazd na igrzyska.

Polki musiały wygrać 3:0 lub 3:1. Przegrały dwa pierwsze sety i już wtedy było wiadomo, że nie awansują do półfinału.

Pary półfinałowe: Rosja - Turcja, Włochy - Holandia.

ZAPIS RELACJI LIVE

13:15 - Piąty set dla Włoszek i ich awans do półfinału.

13:14 - Co się dzieje!

10:13 - Jeszcze Polki walczą.

8:13 - kontuzja Sylwi Pyci, nie może grać.

7:10 - Ekipa z Italii coraz bliżej celu.

2:4 - Włoszki prowadzą.

Rozgrywany jest tie-break.

25:19 - Polki wygrwały drugiego seta. Włoszki muszą wygrać mecz, abu awansować do półfinału. Jeślo tak się nie stanie awansują Belgijki.

22:18 - Pachnie piątym setem.

14:14 - Polki prowadziły, ale jest remis.

5:5 - Trwa czwarty set.

Polska wygrała seta i przegrywa 1:2.

25:22 - Set dla Polek.

24:22 - Trener Nawrocki wziął czas.

24:19 - setbol dla Polek.

21:18 - Czas dla Polski

18:12 - Polki grają o honor i już bez stresu.

Rozgrywany jest trzeci set. Polki prowadzą 8:5.

Polskie siatkarki straciły szansę na awans na igrzyska. Przegrały drugiego seta w meczu z Włoszkami i nie awansują do półfinału turnieju w Ankarze.

22:25 - 2:0 dla Włoszek. Koniec marzeń dla Polek.

22:23 - Ciągle jeden punkt.

21:22 - Jest blisko!

18:20 - Teraz bardzo ważne piłki.

16:18 - Ale zryw!

14:17 - Może jednak?

13:17 - Czas dla Włoszek.

10:16 - Co by tu napisać? Gramy do końca?

8:13 - Włoszki znów uciekają...

6:9 - Coś się ruszyło?

4:8 - Przerwa techniczna.

2:5 - Trener Nawrocki prosi o czas.

Zaczynamy II seta

18:25 - I set dla Włoszek. Jeśli Polki chcą zagrać w półfinale muszą teraz wygrać trzy sety z rzędu.

17:24 - Jest walka, ale punkty uciekają.

14:21 - Set ucieka.

10:16 - Przerwa techniczna.

8:14 - Strata rośnie.

8:12 - Znów 4 punkty dla Włoszek i czas dla Polski. Trener Nawrocki: "Albo gramy albo nie"!

8:11 - Bełcik dostała piłką prosto w twarz, ale się pozebiarała.

5:8 - Trzy punkty straty Polek na pierwszej przerwie technicznej.

3:7 - Włoszki uciekają?

3:6 - Czas dla Polski.

2:2 - Początek wyrównany.

godz. 18.30 - Zaczynamy!

godz. 18.24 - Wkrótce zaczyna się mecz Polek z Włoszkami. Ostatni mecz Polski w grupie. Aby awansować do półfinału trzeba wygrać 3:0 lub 3:1.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Czwartkowy pojedynek Włoszek z Polkami w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro ma duży ciężar gatunkowy. Oba zespoły rywalizacje w tureckiej imprezie zaczęły poniżej oczekiwań. Zarówno zespół Italii jak i Polki na inaugurację przegrały swoje mecze. Choć trzeba powiedzieć, że spotkanie podopiecznych Jacka Nawrockiego z Rosjankami przy odrobinie szczęścia mogło zakończyć się dla naszej reprezentacji pomyślnie. Wobec takiego rozstrzygnięcia w meczu ze „Sborną” Biało – Czerwone, aby myśleć o awansie do półfinału musiały wygrać za trzy punkty z Belgią. Planu tego także nie udało się zrealizować…

Pomocną dłoń do polskiej kadry wyciągnęły jednak… czwartkowe rywalki. Stało się tak za sprawą zwycięstwa Włoszek nad Belgijkami(3:2). I tak oto spakowane już praktycznie na powrót do kraju Polki dostały od losu drugą szansę. Jednak aby nasze reprezentantki znalazły się w najlepszej czwórce turnieju kwalifikacyjnego dającej prawo gry o bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie muszą zostać spełnione dwa warunki. Polki w spotkaniu z Włoszkami muszą wygrać za trzy punkty (3:0 lub 3:1), a w meczu rozgrywanym wcześniej Rosjanki w takich samych rozmiarach muszą pokonać Belgijki. Ewentualny Tie – break w spotkaniu Rosja - Belgia definitywnie pozbawia Polki marzeń o występie w Rio de Janeiro.

Mecz Włochy – Polska to nie tylko przepustka do półfinału tureckiego turnieju. Obie reprezentacje łączy ze sobą osoba trenera Marco Bonitty. Obecny szkoleniowiec reprezentacji Włoch w latach 2007 – 2008 prowadził żeńską kadrę Polski awansując z nią do finału cyklu Grand Prix rozgrywanego w chińskim Ningbo. Włoski szkoleniowiec zakończył pracę z polską kadrą po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Materiał oryginalny: Kwalifikacje IO siatkarek: Włochy – Polska 3:2 [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV] - Dziennik Zachodni