Maciej Pietrasik
Turcja - Chorwacja 0:1
Turcja - Chorwacja 0:1 Martin Meissner
Chorwacja rozpoczęła Euro 2016 od zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonała Turcję 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Luka Modrić. To była twarda rywalizacja. Głowy dwóch Chorwatów tak krwawiły, że musiały zostać zabandażowane.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i bardzo brutalna. Więcej było boiskowych starć i fauli, niż klarownych sytuacji podbramkowych. Piłkarze z Bałkanów nękali Turcję kolejnymi dośrodkowaniami w pole karne zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Zazwyczaj tureccy obrońcy dobrze sobie z tym radzili, ale w końcówce pierwszej części gry popełnili błąd. Po wybiciu piłki z pola karnego futbolówka trafiła do Modricia, ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, futbolówka skozłowała jeszcze przed Babacanem i wylądowała w siatce. Dzięki temu do przerwy Chorwacja prowadziła 1:0.

W drugiej części gry przewaga chorwackiej ekipy była już dużo bardziej widoczna. Choć to Turcy musieli odrabiać straty, to bramce Subasicia poważnie nie zagrozili ani razu. Wynik na korzyść Chorwacji mógł, a nawet powinien być wyższy. Srna i Perisić trafiali w poprzeczkę, ten pierwszy fatalnie pomylił się też, gdy uderzał do praktycznie pustej bramki. Najważniejszy cel udało się jednak Chorwatom osiągnąć – zapisali na swoje konto trzy punkty po zwycięstwie nad Turcją 1:0.

Przeczytaj także: Kibic na boisku, raca na trybunach. Mecz Turcja - Chorwacja na zdjęciach [GALERIA]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Krwawiący Chorwaci pokonali Turcję. Zjawiskowe trafienie Luki Modricia [ZDJĘCIA] - Gol24