Koszykówka. Wyraźna porażka Śląska Wrocław z Anwilem Włocławek

PK
Niewiele mieli do powiedzenia koszykarze Śląska Wrocław w starciu z odwiecznym rywalem, Anwilem. We Włocławku podopieczni Jerzego Chudeusza (zastąpił w roli pierwszego trenera Milivoje Lazicia) przegrali bardzo wyraźnie 60:78.

Niestety, przez ostatnie lata tak wiele pozmieniało się w koszykarskiej rzeczywistości, że przed rozpoczęciem świętej wojny wrocławsko-włocławskiej zdecydowanym faworytem była ekipa z Kujaw. Śląsk dopiero co wrócił do grona najlepszych i jak pokazują wszystkie mecze tego sezonu, dużo mu jeszcze brakuje do najlepszych. Potwierdził to pierwszy mecz z Anwilem, przegrany 61:73. Potwierdził to też poniedziałkowy bój we Włocławku.

Anwil zaczął od prowadzenia 7:2, a na koniec pierwszej kwarty 19:9. Co ciekawe, pierwsze cztery punkty dla Śląska zobył Paul Miller, który w przeszłości przez dwa sezony przywdziewał barwy zespołu z Włocławka.

Po półtorej minuty drugiej ćwiartki gospodarze odjechali na 15 punktów (29:14). Bardzo dobrze w tym fragmencie gry spisywał się zwłaszcza Litwin Deividas Dulkys. Wynik powoli zaczął się wymykać spod kontroli wrocławian, na szczęście tuż przed przerwą nieco odrobili starty i do szatni schodzili, przegrywając 28:41.

Dzięki udanym akcjom Krzysztofa Sulimy, trzecią kwartę lepiej zaczął Śląsk. Po rzucie Nikoli Malesevicia na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty było tylko 51:45 dla Anwilu.

Jeszcze lepiej było na początku ostatniej kwarty, gdy punkty zdobył Dominique Johnson. Śląsk przegrywał tylko 50:55, ale od tego momentu Anwil zaliczył serial punktowy 20:5 i było po zawodach.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 78:60 (19:9, 22:19, 14:20, 23:12)