Koszykówka. Wygrać w Gdyni dwa razy i nie wracać na piąty mecz

RB
Sharnee Zoll-Norman - to od niej będzie w Gdyni bardzo wiele zależało. Amerykanka jest jedną z liderek Ślęzy Piotr Zadumiński
W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne mecze I rundy fazy play-off Basket Ligi Kobiet. Ślęza Wrocław i CCC Polkowice są w zupełnie innym położeniu, jeśli chodzi o ewentualną grę w półfinale.

Podopieczne Arkadiusza Rusina wybrały się do Trójmiasta z zamiarem awansu do półfinału Basket Ligi Kobiet. Po dwóch starciach we Wrocławiu, w rywalizacji do trzech zwycięstw, mamy co prawda remis 1:1. Faworytem wciąż jednak pozostają zwyciężczynie fazy zasadniczej, które nieraz udowodniły już w tym sezonie, że potrafią wyjść obronną ręką z nawet najtrudniejszych sytuacji.

Kluczowe wydaje się wygranie sobotniego spotkania (godz. 16), gdyż pozwoli to postawić gdynianki pod ścianą przed czwartym meczem (niedziela, godz. 18). Innym atutem „żółto-czerwonych” może się okazać dłuższa ławka rezerwowych, co przy dużej instensywności występów w play-offach powinno być istotne. Basket w obu starciach na Dolnym Śląsku skorzystał z zaledwie ośmiu zawodniczek, a jedna z liderek tego zespołu - Jelena Skerović - spędziła na boisku łącznie aż 85 minut (licząc z dogrywką w pierwszym pojedynku).

Bojowego nastroju przed weekendowymi wyzwaniami nie ukrywa Agnieszka Kaczmarczyk ze Ślęzy Wrocław. - Wszystko przed nami. Ten krok do tyłu, który wykonałyśmy w pierwszym meczu, nadrobimy podwójnie - powiedziała z optymizmem reprezentacyjna skrzydłowa.

Przed dużo trudniejszym zadaniem staną z kolei koszykarki CCC Polkowice. „Pomarańczowe”, żeby pozostać w grze o półfinał, muszą dwa razy pokonać InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. To pozwoliłoby wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do piątego meczu.

Oba starcia w poprzedni weekend przyniosły polkowiczankom ogromny zawód. CCC zarówno w pierwszym, jak i drugim pojedynku prowadziło po pierwszej połowie, jednak cały wysiłek szedł na marne w ostatnich 10 minutach. Gdyby ekipa Marosa Kovacika zachowała nieco więcej koncentracji, a przede wszystkim nie pozwoliła gospodyniom włączyć piątego biegu, wynik rywalizacji mógłby być dzisiaj odwrotny.

Sobotnie zmagania w Polkowicach rozpoczną się o godz. 19. Ewentualny mecz nr 4 wystartuje dzień później o tej samej porze.

I runda fazy play-off BLK (do trzech zwycięstw): Basket 90 Gdynia (1) - (1) Ślęza Wrocław (sobota, g. 16 i niedziela, g. 18), Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin (1) - (1) Wisła Can-Pack Kraków (sobota, g. 17 i niedziela, g. 18), Artego Bydgoszcz (1) - (1) Energa Toruń (sobota, g. 17 i niedziela, g. 17), CCC Polkowice (0) - (2) InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. (sobota, g. 19 i ew. niedziela, g. 19).