Koszykówka. WKK Wrocław wicemistrzem Polski do lat 18 [ZDJĘCIA]

PK
Dopiero Trefl Sopot zatrzymał zwycięski marsz WKK Wrocław w mistrzostwach Polski do lat 18. W finale turnieju rozgrywanego w hali Kosynierka ekipa z Trójmiasta wygrała 64:45. Złoto jedzie więc nad morze, srebro zostaje u nas. Brąz zabierają koszykarze Astorii Bydgoszcz.

Trefl zawsze słynął z dobrej pracy z młodzieżą i jego zwycięstwo nie jest wielką niespodzianką. Ten zespół już przed rozpoczęciem wrocławskich zmagań wymieniany był w gronie faworytów. Wyniki wszystkich meczów sopocian podpowiadają, że złote medale trafiły w godne ręce. Praktycznie każde spotkanie z ich udziałem było jednostronne. Niestety, finał z WKK również.

Po pierwszej kwarcie Trefl prowadził już 19:10. Po drugiej 39:22. Trzecia, w którym WKK pozwolił rywalom rzucić tylko 8 oczek, nieco rozbudziła wrocławskim kibicom nadzieje na nawiązanie wyrównanej walki. Ostatnie 10 minut to znów jednak dominacja gości.

Najwięcej punktów dla Trefla zdobyli Grzegorz Kulka (17) i Artur Włodarczyk (15), dla WKK - Igor Wadowski (15) i Dominik Rutkowski (12).

Przypomnijmy, że Śląsk zakończył zmagania na swoim terenie już w fazie grupowej.