Koszykówka: WKK Wrocław mistrzem Polski do lat 20

PK
Koszykarze WKK sprostali presji i oczekiwaniom, zdobywając złote medale mistrzostw Polski do lat 20.

W wielkim finale turnieju rozgrywanego w Lublinie wrocławianie pokonali Trefla Sopot, z którym rok temu wygrali także mecz o prym w kategorii do lat 18.

Przez fazę grupową pod-opieczni Tomasza Niedbal-skiego przeszli jak burza, pokonując Novum Lublin (85:45), Zastal Zielona Góra (86:50) i MKS Dąbrowa Górnicza (82:56). W półfinale odprawili zaś GTK Gdynia (74:60). Tak łatwo nie było już w starciu z Treflem, ale dzięki bardzo dobrej dyspozycji Jana Grzelińskiego oraz Piotra Niedźwiedzkiego górą był WKK. Ten drugi został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju.

- Myślę, że w moim przypadku zaprocentowały wspólne treningi i gra w ekstraklasowym Śląsku. To naprawdę dużo mi daje i w tym turnieju widać było efekty - mówił "Niedźwiedź".

Oprócz niego indywidualne nagrody z rąk minister Joanny Muchy odebrali także Grzeliński i Jakub Koelner. "Barman" został wybrany do najlepszej piątki turnieju, choć w meczu z Treflem zdobył tylko sześć punktów. We wcześniejszych był jednak wiodącą postacią WKK.

WKK Wrocław - Trefl Sopot 65:53 (10:11, 17:14, 19:11, 19:17)
WKK: Niedźwiedzki 18, Grzeliński 17, Bojko 9, Józefiak 6 (1), Koelner 6 (1), Zuber 4, Dusiło 3, Martyniak 2, Kilian 0, Mazur 0, Wziętek 0.

Końcowa klasyfikacja MP U-20
1. WKK Wrocław, 2. Trefl Sopot, 3. GTK Gdynia, 4. Zastal Zielona Góra, 5. MKS Dąbrowa Górnicza, 6. ŁKS Łódź, 7. Novum Lublin, 8. Stal Ostrów Wielkopolski.

Wyróżnienia indywidualne
MVP turnieju: Piotr Niedźwiedzki (WKK). MVP meczu finałowego: Jan Grzeliński (WKK). Król strzelców: Filip Matczak (Zastal). Pierwsza piątka turnieju: Jan Grzeliński (WKK), Jakub Koelner (WKK), Kacper Borowski (Trefl), Przemysław Żołnierowicz (GTK), Jakub Dybek (Zastal).