Koszykówka: WKK pnie się w górę

Paweł Kucharski
Po wyjazdowym zwycięstwie nad Księżakiem Łowicz (105:79) koszykarze WKK Wrocław awansowali na drugie miejsce w tabeli, które daje prawo gry w barażach o awans do I ligi.

Podopieczni trenera Marka Olesiewicza z meczu na mecz spisują się coraz lepiej. W Łowiczu zaimponowali przede wszystkim znakomitą grą w ataku. Jak zwykle, pierwsze skrzypce odgrywał Adam Wójcik (25 pkt), ale tradycyjnie też mógł liczyć na wsparcie młodszych kolegów. Zwłaszcza ze strony Piotra Niedźwiedzkiego. Młody center WKK przebywał na boisku tylko 12 minut, ale zdobył aż 19 pkt (4/5 za 2, 3/3 za 3). Jego dorobek byłby bardziej okazały, gdyby nie kontuzja stawu skokowego. Choć prześwietlenie nie wykazało złamań, to koszykarza czeka okołotygodniowa przerwa w treningach.
Z powodu kontuzji w Łowiczu w ogóle nie zagrał Jakub Koelner. Rozgrywający WKK był zmuszony do odpoczynku po tym, jak w meczu z KK A-Bild Bytom nabawił się urazu nadgarstka.

Zarówno Niedźwiedzki, jak i Koelner prawdopodobnie nie wystąpią w wyjazdowym meczu I rundy Pucharu Polski ze Stalą Ostrów Wlkp. (3.11, godz. 18.30), ale na ligowe derby ze Śląskiem (6.11) powinni być gotowi.