Koszykówka. Wikana Start - PGE Turów 68:75. Mistrz wygrał, ale formą nie zadziwił [WYNIK]

Rafał Bajko
Vlad-Sorin Moldoveanu był obok Michała Chylińskiego najlepszym strzelcem PGE Turowa w Lublinie Mariusz Kapala
W 23. kolejce Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec pokonał na wyjeździe Wikanę Start Lublin 75:68. Podopieczni Miodraga Rajkovicia w miarę dobrze zaprezentowali się tylko w pierwszej połowie.

Mistrzowie Polski od kilku dni mogą się skupić wyłącznie na krajowych rozgrywkach. Po tym jak z Pucharu Europy wyeliminował ich francuski Paris Levallois, głównym celem zgorzeleckiego klubu będzie jak najwyższa pozycja przed zakończeniem fazy zasadniczej TBL.

Pierwszy krok został uczyniony w Lublinie. PGE Turów wygrał, choć szczególnie w drugiej połowie nie pokazał niczego specjalnego. W czwartej kwarcie lublinianie zbliżyli nawet się do mistrzów kraju na dystans kilku punktów, choć po 20 minutach wydawało się, że odniosą wysoką porażkę. Pozytywnym akcentem w obozie gości był na pewno występ pozyskanego niedawno Kyryła Natiażki. Ukrainiec pokazał, że ma spore umiejętności i może być ważnym ogniwem zgorzelczan w najważniejszej części sezonu.

Tauron Basket Liga
Wikana Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 68:75 (18:22, 17:27, 13:12, 20:13)
Wikana Start: Lewandowski 18, Allen 14 (2x3), Wojdyła 6, Ł. Diduszko 6 (1), B. Diduszko 2 - Wells 10 (2), Trojan 8, Śmigielski 4.
PGE Turów: Chyliński 13 (1x3), Taylor 10 (2), Natiażko 9 (1), Wright 4, Dylewicz 2 - Moldoveanu 13 (3), Collins 11, Kulig 5, Karolak 5 (1), Czyż 3 (1), Gospodarek.