Koszykówka. Turów przegrał z Treflem, dziś Śląsk powalczy z Anwilem

PK
Po kapitalnym meczu i rozgromieniu Stelmetu tym razem PGE Turów Zgorzelec schodził z parkietu pokonany. Lepszy okazał się sopocki Trefl.

To nie jest niespodzianka. Trefl to przecież czołowa drużyna Tauron Basket Ligi i kandydat do medalu. Powodów do wstydu zgorzelczanie więc nie mają, zwłaszcza, że w tym sezonie w trójmiejskiej ErgoArenie nie wygrał jeszcze nikt.

Mecz był wyrównany, ale tylko do połowy. Potem z każdą minutą coraz bardziej traciliśmy nadzieję na dobry wynik. Co prawda druga połowa zaczęła się od wsadu J.P. Prince'a, jednak od stanu 50:49 dla Trefla gospodarze zaliczyli serial punktowy 13:4. Wiele koszy sopocianie zdobywali z pola trzech sekund (w całym meczu aż 54 punkty).

W połowie czwartej kwarty Trefl prowadził już 74:59. To było najwyższe prowadzenie w całym meczu. Było pozamiatane.

A w poniedziałek swoja uwagę koncentrujemy na Włocławku. Tam koszykarski klasyk - Anwil podejmie Śląsk. Czas wziąć rewanż za pierwszy mecz w tym sezonie. Przypomnijmy, że w Orbicie Anwil wygrał bardzo łatwo, a na domiar złego jego kibice zostawili po sobie bardzo niekorzystne wrażenie.

Ten mecz będzie inauguracyjnym dla Jerzego Chudeusza w roli pierwszego trenera Śląska.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 85:74 (19:22, 25:21, 19:12, 22:19)