Koszykówka: Turów na szczycie! Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 66:76

Grzegorz Bereziuk
PGE Turów Zgorzelec wygrał w Słupsku z Energą Czarnymi 76:66 i do fazy play-off bez względu na wynik ostatniego spotkania drugiego etapu ze Stelmetem Zielona Góra przystąpi z pierwszego miejsca w tabeli Tauron Basket Ligi.

Od początku meczu goście postawili na twardą defensywę. Z obroną zgorzelczan nie mogli poradzić sobie koszykarze trenera Andreja Urlepa, którzy w pierwszej połowie zdobyli zaledwie 29 punktów. Pierwszą kwartę słupszczanie wprawdzie wygrali 14:13, ale później musieli gonić przyjezdnych z Dolnego Śląska. W barwach gości świetnie grał Ivan Opacak. Chorwat w końcówce drugiej kwarty po zagraniu Michała Chylińskiego popisał się kapitalnym wsadem, po którym czarno-zieloni wygrywali 36:29.

Po zmianie stron goście prowadzili różnicą dziesięciu oczek. Słupszczanie nie zamierzali jednak rezygnować i zdołali zniwelować większość strat (54:55 po 30 min gry). Goście opanowali jednak emocje i wrócili do swojej dobrej gry. Czarnych dobił rewelacyjny Opacak, który w kluczowym fragmencie meczu trzy razy trafił z dystansu. W ostatnim meczu II etapu rozgrywek TBL PGE Turów Zgorzelec w prestiżowym spotkaniu zmierzy się w Zielonej Górze ze Stelmetem. Spotkanie w niedzielę o godz. 15. Transmisja w TVP Sport.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 66:76 (14:13, 15:23, 25:19, 12:21)

Energa Czarni: Nowakowski 11 (3), Davis 10, Brandwein 9 (1), Trice 8, Dabkus 7 (1), Dutkiewicz 4, Kostrzewski 4, Tomaszek 4, Gadri-Nicholson 4, Abernethy 3, Knutson 2.

PGE Turów: Opacak 26 (4), Robinson 13 (1), Kulig 12 (2), Chyliński 7 (1), Micić 7 (1), Zigeranović 4, Cel 3, Jackson 2, Stelmach 2.