Koszykówka. TBV Start - PGE Turów 64:68

RB
Michał Michalak (z piłką) został bohaterem zgorzelczan
Michał Michalak (z piłką) został bohaterem zgorzelczan gazetawroclawska.pl/sport
PGE Turów Zgorzelec wygrał ważny mecz w Lublinie z miejscowym TBV Startem (68:64). Bohaterem czarno-zielonych został Michał Michalak, który w ostatnich minutach w pojedynkę punktował gospodarzy.

Lublinianie mogą być po tym spotkaniu bardzo niepocieszeni, gdyż to oni narzucili swoje warunki gry od samego początku. Po pierwszej połowie prowadzili 36:26, a gdy po przerwie zdołali jeszcze bardziej podkręcić tempo, było nawet 57:44.

Wszystko co dobre dla zgorzelczan zaczęło się dziać w ostatnich kilku minutach czwartej kwarty. Gdy PGE Turów zmniejszył straty do czterech oczek, sprawy w swoje ręce wziął Michał Michalak. Reprezentant Polski zdobył ostatnie osiem punktów w meczu i zapewnił czarno-zielonym triumf.

Polska Liga Koszykówki

TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 64:68 (15:12, 21:14, 21:18, 7:24)
TBV Start: Covington 17 (3x3), Boone 2, Dziemba 2, Dłoniak 2, Bonarek - Wiggins 13 (1), Balmazović 10 (2), Kellog 8 (2), Jankowski 5 (1), Trojan 5, Kowalski, Ciechociński.
PGE Turów: Michalak 18 (3x3), Ikovlev 15, Nikolić 7, Carter 7 (1), Bochno - Archibeque 11, Brown 5 (1), Jackson 5 (1), Borowski, Gospodarek.

Pozostałe mecze 24. kolejki: Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 68:79, King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 58:67, Polfarmex Kutno - Rosa Radom 65:76, AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 74:79, Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 81:79, Miasto Szkła Krosno - Trefl Sopot 75:73, MKS Dąbrowa Górnicza - Siarka Tarnobrzeg 95:66, Asseco Gdynia - Stelmet BC Zielona Góra 64:84.