Koszykówka: Ślęza wygrała turniej w Brzegu i pozyskała zawodniczkę z ekstraklasy

PK
W trzech meczach w Brzegu Aleksandra Łata zdobyła w sumie 50 punktów
W trzech meczach w Brzegu Aleksandra Łata zdobyła w sumie 50 punktów Jarosław Jakubczak
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach pierwszej ligi, koszykarki Ślęzy wzięły udział w towarzyskim XIII Memoriale Włodzimierza Siudy o Puchar Burmistrza Miasta Brzeg. A działacze pozyskali nową zawodniczkę na drugą część sezonu.

W piątek wrocławianki wygrały dwa mecze z czołowymi drużynami drugiej ligi - miejscową Stalą Odrą (65:56) i Allesem Głowno (96:48) (rezerwy ekstraklasowego Widzewa). W sobotę okazały się lepsze od Politechniki Warszawskiej, zwyciężając 67:59. Tym samym z kompletem punktów zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

- To była dobra okazja do tego, żeby wszystkie zawodniczki mogły pograć. Zarówno te, które w lidze nie dostają wielu minut, jak i te, które wracają po kontuzjach. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wystąpić w tym turnieju - podsumowała trener Ingrida Ryng.

Tymczasem nową zawodniczką Ślęzy tuż przed zamknięciem okienka transferowego została Agnieszka Śnieżek. To 21-letnia rozgrywająca, która bieżący sezon rozpoczęła w drużynie Centrum Wzgórze Gdynia, ale rozwiązała kontrakt z wielokrotnym mistrzem Polski. W meczach ekstraklasy spędzała średnio 13 minut i zdobywała dwa punkty.

Stal Odra Brzeg - Ślęza Wrocław 56:65 (13:13, 9:28, 19:5, 15:19)