Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:60 [ZDJĘCIA]

PK, fot. Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
Na inaugurację pierwszoligowego sezonu koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wlkp. 66:60.

Chyba się nie pomyliliśmy, kiedy zachęcaliśmy kibiców do odwiedzenia hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wojciecha z Brudzewa. Mecz z Ostrovią trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, a co najważniejsze - po końcowej syrenie to wrocławianki cieszyły się ze zwycięstwa.

Wygrana jest tym cenniejsza, że to przyjezdne przez większość czasu miały kilkupunktową przewagę, a nasze zawodniczki musiały gonić wynik. Ostrovię udało się "złapać" w trzeciej kwarcie, ale potem jeszcze kilkakrotnie zmieniało się prowadzenie. W ostatnich sekundach o zwycięstwie Ślęzy zdecydowały rzuty wolne, które jednak i tak wykonywane były z różnym efektem. Na szczęście rywalki nie potrafiły zdobyć punktów z gry.

Ojcem, to znaczy matką, sukcesu występującej w roli beniaminka Ślęzy była Martyna Mićków. 23-letnia rzucająca zdobyła aż 30 punktów, czyli, co nietrudno policzyć, prawie połowę całej drużyny. Swoje cegiełki do końcowego triumfu dołożyły także Aleksandra Łata (12 pkt, 9 zbiórek) oraz Natalia Tajerle (9 pkt, 9 zb.).

W sobotę wrocławianki znów pokażą się własnej publiczności. O godz. 17.30 podejmą Basket Aleksandrów Łódzki.

Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 66:60 (17:20, 13:12, 16:18, 20:10)
Ślęza:
Mićków 30 (3), Łata 12, Tajerle 9 (1), Czmochowska 6, Włodarczyk 4, Stachnik 3, Sawzdargo 2, Bączkowska 0, Danielik 0, Kozera 0, Pelc 0.
Ostrovia: Parysek 18, Cebulska 12 (1), Kaczmarek 12, Mielczarek 8, Misiek 5, Krygowska 2, Nowicka 2, Czaska 1.

I liga kobiet, grupa B

Pozostałe mecze 1. kolejki: SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Warszawski 66:61, KS JAS FBG Sosnowiec - AZS UMCS Lublin 46:61, Basket Aleksandrów Łódzki - MKK Siedlce 68:83.

Następna kolejka (13-14.10):

Sobota: Ślęza Wrocław - Basket Aleksandrów Łódzki (godz. 17.30), SMS PZKosz Łomianki - AZS UMCS Lublin. Niedziela: Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS Uniwersytet Warszawski, MKK Siedlce - KS JAS FBG Sosnowiec.