Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka. Ślęza walczyła dzielnie, ale odpadła z Pucharu Polski

PK
Agnieszka Śnieżek schodziła z parkietu ze łzami w oczach
Agnieszka Śnieżek schodziła z parkietu ze łzami w oczach Tomasz Hołod
W meczu 5. rundy Pucharu Polski pierwszoligowa Ślęza Wrocław przegrała z występującym w ekstraklasie Basketem ROW-em Rybnik 59:66.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy Ślęzę stać na równą walkę z drużyną z Basket Ligi Kobiet, to już po kilku akcjach musiał zweryfikować swoje poglądy. Gdy Paulina Kuras na połowie ROW-u zabrała piłkę Rebecce Harris i zdobyła łatwe dwa punkty, wrocławianki prowadziły w pierwszej kwarcie 14:7.

Błyskotliwa Kuras dała się we znaki rywalkom także na początku drugiej ćwiartki. Po jej rzucie za trzy było 25:19. Mimo to, zdobywanie punktów przychodziło ślęzankom z coraz większym trudem. Przed przerwą ROW nie tylko odrobił straty, ale wyszedł nawet na 6-punktowe prowadzenie.

Kluczowa dla losów spotkanie była trzecia ćwiartka. Od stanu 36:35 dla ROW-u rybniczanki zaliczyły serial punktowy 19:1. Na domiar złego kontuzji stopy nabawiła się Agnieszka Śnieżek. Ból był tak silny, że jedna z liderek Ślęzy opuszczała parkiet ze łzami w oczach. Do gry już nie wróciła. Nie wystąpi również w niedzielnym, ligowym meczu z Karkonoszami, ale na pierwszy bój w drugiej fazie sezonu będzie gotowa.

W ostatniej ćwiartce wrocławianki znów zwietrzyły szansę na zwycięstwo. Dzięki dobrej grze zmienniczek, na sześć minut przed końcem przegrywały tylko siedmioma punktami. Na więcej już ich stać nie było, ale swojej postawy przeciwko drużynie środka tabeli Basket Ligi Kobiet wstydzić się nie muszą.

Ślęza Wrocław - Basket ROW Rybnik 59:66 (20:17, 8:17, 14:21, 17:11)