Koszykówka. Ślęza uległa w Koninie 66:82. O ósemkę będziemy jeszcze drżeć

Rafał Bajko
Wrocławianki zagrały w Koninie bardzo słabe spotkanie
Wrocławianki zagrały w Koninie bardzo słabe spotkanie Paweł Relikowski
Podopieczne Krzysztofa Szweja przegrały z Chemat Basketem 66:82. W tej sytuacji losy ewentualnej gry wrocławianek w play-offach będą się ważyć do ostatniej kolejki.

Ślęza słabo rozpoczęła mecz w Koninie. W połowie pierwszej kwarty, po trafieniu Renee Taylor było już 13:4 dla gospodyń. Wrocławianki szybko jednak otrząsnęły się z letargu i po trafieniu za trzy Magdaleny Leciejewskiej było tylko 18:19.

W drugiej kwarcie prowadzenie wędrowało z rąk do rąk, ale źle rozegrana końcówka przez Ślęzę spowodowała, że Chemat Basket prowadził 42:35.

To co wydarzyło się w trzeciej kwarcie zadecydowało właściwie o końcowym wyniku. Ślęza nie radziła sobie w ataku, mając również ogromne problemy na deskach. W pewnym momencie było nawet 68:47. Takiej przewagi koninianki nie dały już sobie wydrzeć.

O tym, czy wrocławianki pozostaną w ósemce przed play-offami zależy teraz w dużej mierze od wyników Pszczółki Lublin i MKK Siedlce.

Tauron Basket Liga Kobiet

Chemat Basket Konin - Ślęza Wrocław 82:66 (19:18, 23:17, 22:12, 18:19)
Chemat Basket: Ellenberg 24 (1x3), Brown 22, Taylor 19 (1), Urbaniak 11 (1), Płóciennik - Kaja 6, Visgaudaite.
Ślęza: Player 16, Pawlak 11 (1x3), Leciejewska 7 (1), Nwagbo 2, Śnieżek 2 - Ross 22 (1), Głocka 6, Czarnecka, Mistygacz.

Pozostałe mecze 20. kolejki: Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń, Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz (oba mecze zakończyły się po zamknięciu wydania gazety). Jutro: MKK Siedlce - Pszczółka AZS Lublin (godz. 18). Awansem: Glucose ROW Rybnik - KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 66:77 (19:22, 15:23, 10:15, 22:17), CCC Polkowice - Basket Gdynia 66:51 (15:20, 17:12, 15:10, 19:9).