Koszykówka. Śląsk zakotwiczył nad morzem i zdjął pierwszy skalp

PK
Z piłką Dominique Johnson (zdjęcie ilustracyjne)
Z piłką Dominique Johnson (zdjęcie ilustracyjne) Tomasz Hołod
Od zwycięstwa nad Kotwicą Kołobrzeg rozpoczęli swoje tournee po polskim Pomorzu koszykarze Śląska.

Z Kotwicą było w miarę łatwo, lekko i przyjemnie. Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej kwarty. Śląsk odskoczył wtedy od rywali na 16 punktów (34:18).

W połowie ostatniej ćwiartki było nawet 76:50 dla wrocławian, a trener Jerzy Chudeusz mógł szeroko rotować składem, oszczędzając siły zawodników przed następnymi meczami.

W sobotę Śląsk zmierzy się z Polpharmą Starogard Gdański. Poprzeczka będzie zawieszona już nieco wyżej niż w środę. Jeszcze trudniej będzie w poniedziałek - mecz z Asseco Gdynia może okazać się kluczowy w walce o play-offy.

Kotwica Kołobrzeg - Śląsk Wrocław 62:81 (14:19, 14:20, 16:22, 18:20)