Koszykówka. Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 78:68. Impas przerwany, choć łatwo nie było

Rafał Bajko
Roderick Trice i spółka w końcu zanotowali zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Ofiarą Śląska padł beniaminek z Kutna Paweł Relikowski
Wrocławianie przełamali passę porażek i pokonali Polfarmex Kutno 78:68, choć goście na początku czwartej kwarty prowadzili nawet 63:57.

Pierwsza połowa pojedynku w hali Orbita w większości należała do Śląska. W pewnym momencie wrocławianie prowadzili już 34:24 i wydawało się, że będą już tylko powiększać swoją przewagę. Bohaterem ostatnich minut tej części gry był jednak Grzegorz Grochowski. Rozgrywający Polfarmexu trafił dwie trójki, a gdy dwa oczka dorzucił Kevin Fletcher (były gracz Śląska) goście schodzili na przerwę przy prowadzeniu 41:40.

Trzecia odsłona to już walka punkt za punkt. Wyjątkowo dobrze czuli się szczególnie Kevin Johnson i Kwamain Mitchell (Polfarmex), którzy wzięli na siebie ofensywny ciężar.

Kiedy na początku ostatniej kwarty było już 63:57 dla gości w hali Orbita nie na żarty zapachniało sensacją. Na szczęście dwie bardzo ważne trójki trafili Jakub Dłoniak i Denis Ikovlev, dzięki czemu Śląsk prowadził 67:63. Drużyna Jarosława Krysiewicza jakby opadła z sił, bo nie potrafiła już odpowiedzieć na serię WKS-u.

Triumf nad beniaminkiem rozgrywek cieszy tym bardziej, że zespół Emila Rajkovicia przełamał niemoc, jaka towarzyszyła wrocławianom od trzech spotkań. Już za tydzień siedemnastokrotni mistrzowie Polski zmierzą się z innym beniaminkiem TBL. Tym razem udadzą się do Torunia, by rozgryźć miejscowe Twarde Pierniki.

Tauron Basket Liga
Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 78:68 (26:18, 14:23, 17:19, 21:8)
Śląsk: Mladenović 19, Dłoniak 17 (3x3), Radivojević 9 (1), Wiśniewski 6, Kinnard 3 - Ikovlev 12 (2), Trice 7 (1), Tomaszek 3, Gabiński 2.
Polfarmex: Mitchell 17, (3x3) Johnson 18 (3),, Auda 9 (1), Wołoszyn 4 (1), Malczyk 2 - Grochowski 8 (2), Fletcher 5, Bartosz 3 (1), Łączyński 2, Jarecki.

Pozostałe mecze 21. kolejki.
Sobota: King Wilki Morskie Szczecin - Stelmet Zielona Góra (godz. 18), AZS Koszalin - Jezioro Tarnobrzeg (godz. 18). Niedziela: MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń (godz. 18). Poniedziałek: Trefl Sopot - Anwil Włocławek (godz.18). Wtorek: Wikana Start Lublin - Rosa Radom (godz. 19). Środa: Asseco Gdynia - Energa Czarni Słupsk (godz. 19).