Koszykówka: Śląsk Wrocław pokonał Asseco Gdynia

PK
Superduet snajperów Paweł Kikowski - Danny Gibson najmocniej przyczynił się dopierwszego po dwóch porażkach zwycięstwa koszykarzy Śląska Wrocław w TBL. Trefl uległ w hali Orbita 17-krotnym mistrzom Polski 78:86.

Gibson i Kikowski trafili razem 9 na 10 rzutów za trzy punkty. Amerykanin zdobył w sumie 19 punktów, a w jego statystykach zaistniało także pięć asyst, pięć zbiórek i cztery przechwyty. "Kiko", zdobywca 16 oczek, był bardzo efektywny, albowiem na parkiecie przebywał zaledwie niespełna 20 minut. Zresztą trener Milivoje Lazić stosował w tym meczu bardzo szeroką rotację. Serb wpuścił do gry aż 11 zawodników, a najdłużej z nich na boisku przebywał Dominique Johnson (26 minut).

- W pierwszej połowie nie kontrolowaliśmy walki na tablicach, za mało było zbiórek. Gdy do tego doszło wiele strat, 15 w całym meczu, to trudno nam było grać przeciw tak dobrej drużynie, jak Asseco. Oni nie odczuwali takiej presji, jak my, walczyli na "maxa" doostatnich minut i postawili nam trudne warunki. Tym bardziej cieszy nas zwycięstwo w tym jakże istotnym meczu - powiedział trener Śląska.

Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia 86:78 (20:23, 17:11, 23:22, 26:22)