Koszykówka. Śląsk odbił sobie porażkę z rezerwami Stali

Rafał Bajko
Dominik Tomczyk (w środku) mógł być zadowolony z postawy Śląska
Dominik Tomczyk (w środku) mógł być zadowolony z postawy Śląska Tomasz Hołod
Gracze drugoliwego Śląska Wrocław ograli sąsiada zza miedzy Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:57 i pewnie zmierzają po pierwsze miejsce w tabeli przed rozpoczęciem fazy play-off.

Podopieczni Jacka Krzykały i Dominika Tomczyka podchodzili do sobotniego starcia podrażnieni pierwszą porażką we własnej hali, a ogólnie drugą w całych rozgrywkach grupy „D” II ligi grupy. Wrocławian zaskoczyły rezerwy Stali Ostrów Wielkopolski, które w środę pokonały WKS 79:76.

Trójkolorowi nie mieli łatwego zadania, bo Polkąty oprócz wielkiej ambicji miały po swojej stronie gorący doping własnej publiczności. Lider grupy potwierdził jednak swoją siłę i już do przerwy prowadził 43:29.

Po wyjściu z szatni wrocławianie zatracili koncentrację przez co w siedem minut trzeciej kwarty zdobyli zaledwie dwa oczka, przy aż 14 gospodarzy. Na szczęście dla WKS-u bardzo dobrą zmianę dał Maciej Krakowczyk, dzięki któremu Śląsk ponownie odskoczył na dość bezpieczną odległość i dowiózł ją do końcowej syreny.

-Zwycięstwo na pewno cieszy, tym bardziej po ostatnim przegranym meczu. Kluczem do niego było szybkie tempo naszej gry oraz solidna obrona. Mieliśmy momenty, w których gra nie układała się po naszej myśli. Wynikało to z licznych strat, które były efektem naszego braku spokoju i być może chęci zdobycia zbyt szybkich punktów. Czekają nas jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej, które oczywiście zamierzamy wygrać, tak więc to spotkanie należy zostawić w tyle i zacząć przygotowywać się do następnych - komentował po meczu Krakowczyk.

Przed Trójkolorowymi teraz półtora tygodnia przerwy od ligowych zmagań. Część drużyny skupi się na walce w finałach Mistrzostw Polski U20, które będą rozgrywane od 22 do 26 lutego w Gdyni.

II liga mężczyzn, grupa D
Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Śląsk Wrocław 57:69 (14:21, 15:22, 17:11, 11:15)
Polkąty: Suprun 18, Bartnicki 11 (2x3), Dźwilewski 7, Zubik 7 (1), Malinowski 6 - Cidyło 4, Kubiak 3, Giniewski1, Beluch, Cieśla.
Śląsk: Stawiak 12 (1x3), Musiał 12(2), Dziewa 11, Jakubiak 8 (2), Ratajczak 2 - Krakowczyk 13 (2), Musijowski 6, Żeleźniak 5 (1), Wysocki, Wilczek, Bożenko.

Pozostałe mecze 24. kolejki: Roben Gimbasket Wrocław - MKS Otmuchów 66:54 (5:18, 25:15, 20:11, 16:10), Energa Drogbruk Kalisz - Rawia Rawag Rawicz 74:113, Obra Kościan - Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:89 (12:25, 24:19, 15:26, 18:19), Sudety Jelenia Góra - Sokół Marbo Międzychód 73:65 (19:12, 20:11, 21:17, 13:25), Muszkieterowie Nowa Sól - WKK Wrocław (przełożony na 27.02). Pauza: Stal II Ostrów Wlkp.

I liga mężczyzn

GTK Gliwice - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 67:60 (16:11, 15:8, 11:21, 25:20)
Zetkama Doral: Leńczuk 20 (4x3), Bluma 12 (1), Lipiński 5, Kasiński 4, Muskała - Kowalski 8 (2), Oscar Sanny 6 (2), Kliniewski 5.

Pozostałe mecze 23. kolejki: Max Elektro Sokół Łańcut - Legia Warszawa 80:73, GKS Tychy - Jamalex Polonia 1912 Leszno 79:67, AZS AGH Kraków - Znicz Basket Pruszków 63:84, Kotwica Kołobrzeg - Noteć Inowrocław 69:57, Spójnia Stargard Szczeciński - SKK Siedlce 104:70, ACK UTH Rosa II Radom - Biofarm Basket Poznań 64:58, meritumkredyt.pl Pogoń Prudnik - Enea Astoria Bydgoszcz 80:86.