Koszykówka: Śląsk - AZS Koszalin 74:69

JG
Śląsk Wrocław wygrał pierwszy mecz I rundy Intermarché Basket Cup z AZS-em Koszalin. Rewanż na Pomorzu 21 grudnia.

Śląsk: Malesević 19, Johnson 15, Kikowski 11, Parzeński 9, Gabiński 5, Thompson 5, Skibniewski 4, Hyży 4, Gibson 2, Sulima, Mroczek-Truskowski, Kulon.
AZS: Dunn 24, Henry 17, Sykes 10, Brandwein 8, Labović 5, Mielczarek 3, Białek 2, Wołoszyn,Wrona, Bugus, Raczyński.
Rewanż: 21 grudnia, godz. 19

Wrocławianie mecz zaczęli kapitalnie. Głównie dzięki postawie Dominque'a Johnsona i Nikoli Malesevicia prowadzili 18:2. Koszalinianie tylko dzięki postawie LaceDariusa Dunna odrobili sporą część strat na początku drugiej kwarty. Po jego dwóch trójkach w tej części meczu tracili do gospodarzy zaledwie pięć oczek,a tuż przedkońcem pierwszej połowy mieli tylko punkt straty, ale jeszcze trafił Robert Skibniewski.

W trzeciej kwarcie znów trafił Dunn i przyjezdni wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie mieli nawet siedem punktów przewagi, ale na cztery minuty przed końcem to ponownie WKS miał przewagę. Na szczęście udało się ją utrzymać już do końcowej syreny spotkania. (JG)

I runda Intermarché Basket Cup - inne wyniki:
Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 79:87
Kotwica Kołobrzeg - Rosa Radom 50:106, awans - Rosa; Polpharma Starogard Gdański - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 97:79,rewanż - 8.12.2013 r., godz. 18; AnwilWłocławek - Asseco Gdynia 75:68,rewanż - 5.12.2013 r., godz. 19; Trefl Sopot- Energa Czarni Słupsk 69:77, rewanż- 20.11.2013 r., godz. 19.