Koszykówka: Silny opór Artego nie wystarczył na CCC

Marcin Indzierowski
Po raz pierwszy w tym sezonie przyjezdnej drużynie udało się rzucić w Polkowicach więcej niż 49 punktów. Artego zdobyło 68 oczek i od razu zaowocowało to sporymi emocjami. Koszykarki CCC wygrały, ale tylko 73:68.

Zespół z Bydgoszczy od początku utrzymywał nieznaczne prowadzenie. W szeregach CCC dwoiła się Amisha Carter, ale nawet ona nie była w stanie zapobiec temu, że po inauguracyjnej odsłonie górą były przyjezdne. Artego zdobyło 23 oczka, a więc o dwa więcej niż mistrz Polski, Lotos... przez całą I połowę środowego meczu w Polkowicach!

W II kwarcie pomarańczowe zwarły wreszcie szeregi w defensywie i z wyniku 21:25 w ciągu 4 minut zrobiło się 34:25! Na przerwę CCC schodziło przy prowadzeniu 40:30, ale w II połowie obrona gospodyń znów nie była tak szczelna jak zwykle. Bydgoszczankom sprzyjały też szczęście, bo trafiły kilka rzutów o tablicę. Dzięki temu w 32 minucie był już remis (53:53). Koszykarki CCC zachowały jednak zimną krew i rzuciły 9 punktów z rzędu. Dobrze grająca w barwach Artego Agnieszka Szott próbowała niemal w pojedynkę odrobić straty, ale celna trójka Nataliji Trofimowej na minutę przed końcem spotkania praktycznie przesądziła o szóstym w sezonie zwycięstwie polkowiczanek.

- Artego występuje w naszej lidze drugi sezon, ale ma w składzie doświadczone zawodniczki, które wiedzą, na czym polega koszykówka. Na dodatek dziś nasze rywalki były bardzo dobrze dysponowane na dystansie i trafiały nawet nieprawdopodobme rzuty. Zwycięstwo w takich meczach trzeba po prostu wyrwać i to właśnie zrobiliśmy - podkreślił Krzysztof Koziorowicz, trener CCC.

W ekipie CCC obok Amishy Carter (20 punktów, 11 zbiórek) z dobrej strony pokazała się też Agnieszka Majewska (10 punktów po przerwie), a swoje pierwsze trójki w lidze (po serii czternastu niecelnych prób!) trafiła Jene Morris.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 73:68 (19:23, 21:7, 10:16, 23:22)
CCC: Carter 20, Majewska 13 (1), Morris 10 (2), Zoll 9, Trofimowa 8 (2), Walich 7, Jeziorna 6 (1), Pietrzak 0, Babicka 0.
Artego: Szott 19 (1), Crisman 15 (3), Urbaniak 12 (2), Mrozińska 9, Raymond 7 (1), Morris 4, Sibora 2, Parus 0, Baran 0.

Ford Germaz Ekstraklasa
pozostałe mecze 7. kolejki:
Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 62:68, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Super Pol Tęcza Leszno 84:56, ŁKS Łódź - Utex ROW Rybnik 55:62, Lider Pruszków - Widzew Łódź 64:59, Odra Brzeg - Lotos Gdynia 40:81

13. ŁKS Łódź 0.000 5 0-5

W kolejnych rubrykach: stosunek meczów wygranych do rozegranych, zdobyte punkty oraz bilans zwycięstw i porażek.