Koszykówka. Porażka Śląska w pierwszym dniu toruńskiego turnieju

RB
Gracze Polskiego Cukru i Śląska podczas Memoriału Wojciecha Michniewicza
Gracze Polskiego Cukru i Śląska podczas Memoriału Wojciecha Michniewicza Polski Cukier Toruń - facebook
Śląsk Wrocław przegrał z Polskim Cukrem Toruń 68:73 w pierwszym dniu Memoriału Wojciecha Michniewicza w Toruniu.

Podopieczni Mihailo Uvalina przegrywali z gospodarzami imprezy przez większość meczu. Wynik udało się odwrócić dopiero w czwartej kwarcie, kiedy na pięć minut przed końcem Śląsk prowadził 65:64. Końcówka należała jednak do zespołu Jacka Winnickiego.

W barwach WKS-u zadebiutowali Maurice Sutton i Brandon Heath, jednak trudno obiektywnie oceniać ich występ. Pierwszy z nich zagrał niecałe dwie minuty, a drugi przebywał na parkiecie blisko 15 minut. Jutro ekipa Uvalina powalczy z Treflem Sopot (godz. 15), a w niedzielę zmierzy się z Energą Czarnymi Słupsk (godz. 11).