Koszykówka. Polkowiczanki gorsze od Wisły 42:67 w półfinale Pucharu Polski. Krakowianki z trofeum

Rafał Bajko
Wisła Can-Pack Kraków zdobyła Puchar Polski po raz 11. w historii
Wisła Can-Pack Kraków zdobyła Puchar Polski po raz 11. w historii Marta Zalewska
Wicemistrzynie Polski nie zdołały sprostać krakowskiej Wiśle w półfinale Pucharu Polski rozgrywanego w Bydgoszczy. Podopieczne Arkadiusza Rusina przegrały 42:67 (13:19, 15:27, 2:15, 12:6). Krakowianki okazały się najlepsze również w całym turnieju, broniąc trofeum sprzed roku.

Najbardziej wyrównaną częścią meczu była pierwsza kwarta, którą mistrzynie kraju wygrały 19:13. Niestety kolejne dwie odsłony praktycznie przesądziły o porażce polkowiczanek. Szczególnie tragiczna w wykonaniu CCC była trzecia kwarta. Dolnoślązaczki miały w tym fragmencie spore problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy...

Na usprawiedliwienie wicemistrzyń Polski dodajmy tylko, że Wisła w tym sezonie jeszcze na krajowych parkietach nie przegrała.

- Rywalki zebrały aż 14 piłek w ataku, do tego popełniliśmy 24 straty. Ciężko w tej sytuacji myśleć o toczeniu wyrównanej walki z Wisłą. Dla nas jednym z nielicznych pozytywów tego meczu są kolejne minuty, które dostała nasza nowa zawodniczka, Nikki Greene. Myślę, że czas spędzony na parkiecie spożytkowała całkiem nieźle – stwierdził Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.

Puchar Polski
CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 42:67 (13:19, 15:27, 2:15, 12:6)
CCC: Sutherland 8, Owczarzak 7 (1x3), Sverrisdottir 4, Swanier, Majewska - Greene 13, Jeziorna 8 (2), Puss 2, Kaczmarska, Szczepanik.
Wisła: Lavender 15, Quigley 11 (1x3), Skobel 10 (1), Żurowska-Cegielska 10, Vandersloot 4 - Ouvina 12 (2), Petronyte 4, Abdi 1, Ziętara, Kaczmarczyk.

Drugi półfinał: Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 72:79 (26:16, 18:24, 16:17, 12:22). Finał: Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 84:75 (16:24, 20:17, 22:16, 26:18).