Koszykówka: Pokaz siły PGE Turowa. Stelmet nie miał szans

Grzegorz Bereziuk
Aaron Cel (zdjęcie ilustracyjne)
Aaron Cel (zdjęcie ilustracyjne) Grzegorz Bereziuk
W ostatnim meczu II etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozbili w Zielonej Górze tamtejszy Stelmet 102:73. To świetny prognostyk przed play-offami!

Dla PGE Turowa mecz w Zielonej Górze miał charakter wyłącznie prestiżowy. Czarno-zieloni już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play-off. Stelmet z kolei musiał martwić się o utrzymanie trzeciej lokaty. Zielonogó-rzanie mogli nawet wskoczyć na drugie miejsce, ale oprócz ich zwycięstwa musieli też liczyć na porażkę Trefla z Czarnymi.

Test przed decydującą częścią sezonu z punktu widzenia zgorzelczan wypadł świetnie. Od początku pierwszej kwarty do samego końca to ekipa Miodraga Rajkovicia panowała na parkiecie. PGE Turów świetnie bronił, a w ataku imponował skutecznością i selekcją rzutów. W pierwszej kwarcie zgorzelczanie trafili 6 razy z dystansu na 8 prób, a za 2 punkty 5 na 6. Brylował zwłaszcza RussellW 5. min goście wygrywali już 14:6, a po 10 min nawet 28:18.

Obraz gry w najmniejszym stopniu nie zmienił się w drugiej kwarcie. Czarno-zieloni dominowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, w dalszym ciągu kontrolowali tempo gry i raz po raz zdobywali punkty na różne sposoby. W zdobywanie punktów dla zespołu gości włączył się błyszczący w ostatnich meczach Ivan Opacak. Chorwat do przerwy miał już na swoim koncie 16 pkt, a czarno-zieloni wygrywali ze Stelmetem 60:37. Po trzech kwartach zespół z Dolnego Śląska wygrywał 80:55, a ostatecznie rozbił Stelmet 102:73.

Już w sobotę PGE Turów rozpocznie rywalizację w ćwierćfinale play-off. Rywalem zgorzelczan będzie Polpharma.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 73:102 (18:28, 19:32, 16:18, 18:22)
Stelmet:
Sroka 13 (1), Hosley 11, Koszarek 10, Cesnauskis 10, Stević 10, Hodge 8, Chanas 7 (1), Lopicić 4, Seweryn 0.
PGE Turów: Opacak 21 (3), Chyliński 17 (3), Robinson 17 (3), Kulig 12 (2), Cel 10, Zigeranović 8, Micić 7 (2), Stelmach 5 (1), Aleksić 3 (1), Lewandowski 2.

Tauron Basket Liga

O miejsca 1-6: Stelmet - PGE Turów 73:102, Asseco - Anwil 90:85, Czarni- Trefl 79:85. O miejsca 7-12: Rosa - AZS 63:74, Jezioro - Kotwica 83:76, Polpharma - Start 71:74.