Koszykówka. Play-off: Ślęza - Basket 74:79, AZS - CCC 84:82

RED, RB
Gdynianki (z prawej) dopięły swego i po dogrywce sprawiły we Wrocławiu dużą niespodziankę Paweł Kucharski
W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy przegrały przed własną publicznością z Basketem 90 Gdynia 74:79 (po dogrywce). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny mecz dzisiaj w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Początek o godz. 18.30. W sobotę uległo również CCC Polkowice, które w Gorzowie Wlkp. musiało uznać wyższość InvestinTheWest AZS-u (82:84).

Na otwarcie play-offów kibice we Wrocławiu obejrzeli efektowne spotkanie, w którym nie zabrakło zwrotów wydarzeń i przede wszystkim nieoczekiwanego rozstrzygnięcia. Ślęza, zwycięzca sezonu zasadniczego, przegrała z ósmym zespołem tabeli po dogrywce, choć dodatkowego czasu gry mogło w ogóle nie być. Osiem minut przed końcem czwartej kwarty wrocławianki przegrywały aż 47:64.

Od samego początku gra Ślęzie się nie układała. Zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem, a że i obrona nie stała na wysokim poziome, to Basket szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi. Świetnie spisywała się Carolyn Swords. Amerykanka zdobyła w całym meczu 16 punktów, choć miała duże problemy z faulami, przez co na parkiecie spędziła zaledwie 16 minut.

Ślęza starała się odrabiać straty, ale w pierwszej połowie na bliżej niż trzy punkty się nie zbliżyła. Na półmetku gdynianki prowadziły siedmioma oczkami. Po trzeciej kwarcie, najsłabszej w wykonaniu wrocławianek, było już 61:47 dla gdynianek. To i tak nie było ich najwyższe prowadzenie. Na początku czwartej części, po akcji dwa plus jeden Dominik Miłoszewskiej, zrobiło się 47:64.

Gdy wydawało się, że emocje się skończyły, wrocławianki wzięły się do odrabiania strat. Ich powrót do gry był imponujący. Akcja za akcją, minuta po minucie, przewaga Basketu topniała. Na nic zdały się podpowiedzi z ławki trenera gości, Marka Lebiedzińskiego. Ślęza szła za ciosem i doprowadziła do dogrywki! Kluczowe były trzy celne rzuty wolne Agnieszki Kaczmarczyk oddane na 20 sekund przed końcem.

Dogrywkę lepiej zaczęły miejscowe. Gdy dwa punkty zdobyła Nikki Greene, hala AWF-u eksplodowała radością, a wskaźnik decybeli przekraczał wszelkie dopuszczalne normy. Wydawało się, że już nic nie zatrzyma zwyciężczynie sezonu zasadniczego na drodze do pierwszego zwycięstwa w play-offach. Ale Basket 90 nie zląkł się. Gdynianki szybko się otrząsnęły i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Spory niedosyt mogą również czuć koszykarki CCC Polkowice. "Pomarańczowe" prowadziły po pierwszej połowie spotkania aż 14 punktami (45:31), jednak po przerwie to gospodynie narzuciły swój styl gry. Emocje trwały jednak do ostatniej syreny, bo jeszcze na 20 sekund przed końcem CCC miało kilkupunktową zaliczkę. Pogoń gospodyń okazała się niestety skuteczna i to one prowadzą w rywalizacji ćwierćfinałowej 1:0. Kolejne spotkanie, także w Gorzowie Wielkopolskim, dzisiaj o godz. 18.

Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia 74:79 (16:22, 23:24, 8:15, 23:9, d. 4:9)
Ślęza: Zoll-Norman 19, Kastanek 15 (3x3), Greene 13, Kaczmarczyk 5, Skobel - Rymarenko 8 (2), Koperwas 8 (1), Sklepowicz 4, Treffers 2, Majewska.
Basket 90: Swords 16, Skerović 14 (3x3), Miłoszewska 14 (1), Grigalauskyte 10 (1), Puss 6 - Podgórna 9, Rembiszewska 6, Kotnis 4.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Basketu 90. Kolejny mecz: niedziela o godz. 18.30 we Wrocławiu.

InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 84:82 (13:25, 18:20, 26:16, 27:21)
InvestinTheWest: Talbot 19 (3x3), Hurt 15, Dźwigalska 15 (1), Seekamp 12 (1), Szajtauer 12 - Misiek 6, Pawlak 5 (1).
CCC: Faulkner 12 (1x3), Harrison 10, Gajda 7 (1), V. Musina 3 (1), Leciejewska 2 - R. Musina 25 (4), Rezan 18, Urbaniak 3 (1), Gala 2.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla InvestinTheWest AZS-u. Kolejny mecz: niedziela o godz. 18 w Gorzowie Wlkp.