Koszykówka (Play-off): FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:72 (WYNIK, RELACJA)

Marta Wrońska
FutureNet Śląsk Wrocław
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym I ligi koszykówki FutureNet Śląsk Wrocław pewnie wygrał z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 94:72. Wrocławianie zrobili pierwszy krok ku awansowi do półfinałów. Rywalizacja w 1/4 toczy się do trzech zwycięstw.

Nadszedł czas play-offów, czyli decydująca faza rozgrywek I ligi koszykówki. Już wkrótce poznamy drużynę, która awansuję do upragnionej ekstraklasy. Jednym z największych kandydatów do występowania w najwyższej klasie rozgrywkowej jest WKS. Drużyna Radosława Hyżego po wygraniu sezonu zasadniczego, teraz zmierzyła się z ósmą drużyną ligi Górnikiem Wałbrzych. Dolnośląskie derby pokazały po raz kolejny, kto rządzi w naszym regionie.

Początek spotkania należał go Górnika. Grzegorz Małecki celnie za trzy i wałbrzyszanie rozpoczęli mecz od wyniku 5:0. WKS szybko jednak nadrobił tę przewagę, dzięki Norbertowi Kulonowi i Aleksandrze Dziewie. Starcie było szybkie i widowiskowe. Przeciwnicy w połowie kwarty stracili swoją skuteczność, a Śląsk wykorzystywał błędy rywali. Piękną indywidualną akcją 2+1 popisał się Robert Skibniewski. Pod koniec odsłony z dystansu celnie trafił dla Śląska Krzysztof Jakóbczyk. Górnik istniał w tej części meczu tylko na początku. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem dla 28:14 WKS-u.

W drugiej odsłonie gospodarze również królowali na parkiecie. Rywale grali na swojego centra Piotra Niedźwieckiego, który nie zawsze wygrywał pojedynki i był skuteczny. Twarda obrona pozwoliła Śląskowi zatrzymać przeciwników na 24 pkt i 20% z gry (8/40)! Krzysztof Jakóbczyk przez pierwsze 20 minut spotkania był najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u. Zawodnik zdobył 12 punktów i dołożył 6 zbiórek. Wrocławianie schodzili do szatni z 22-punktową przewagą nad Górnikiem.

Po przerwie gospodarze utrzymywali swoje panowanie. Kapitalne zawody grał dziś Krzysztof Jakóbczyk, który trzecią kwartę rozpoczął od dwóch celny rzutów za trzy. WKS kontrolował przebieg spotkania. Przed decydującą odsłoną wrocławianie prowadzili 19-punktami.

W ostatniej kwarcie Górnik był już pogodzony z porażką. Śląsk zdecydowanie był lepszym dziś zespołem i wygrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Podopieczni Radosława Hyżego rozegrają kolejne spotkanie z Wałbrzychem już w tę niedzielę o godz. 15. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:72 (28:14, 18:10, 23:26, 25:22)

Śląsk: Jakóbczyk 24, Musiał 21, Kulon 17, Leńczuk 11, Skibniewski 10, Dziewa 5, Tomczak 4, Michałek 2.
Górnik: Niedźwiedzki 25, Małecki 11, Kruszczyński 10, Der 7, Spała 7, Krzywdziński 5, Wróbel 5, Durski 2.