Koszykówka. Pierwszy dzień finałów mistrzostw Polski do lat 20: Triumfy Exact Systems Śląska i WKK

Gospodarze turnieju - Exact Systems Śląsk Wrocław - pierwszego dnia zanotowali cenny triumf nad Treflem Sopot Śląsk Wrocław - facebook.com
We wrocławskiej Kosynierce rozpoczął się dzisiaj turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. W pierwszym dniu zmagań z wygranych cieszyli się gracze Asseco Gdynia, Biofarm Basket Junior Poznań, WKK Wrocław oraz gospodarze Exact Systems Śląsk.

Najbardziej zacięte było spotkanie z udziałem Exact Systems Śląska i Trefla. O wyniku zawodów przesądziła druga część czwartej kwarty, w której gospodarze pierwszy raz wyszli na prowadzenie większe niż trzy punkty. Od wyniku 51:53 miejscowi ostatnie siedem minut zawodów wygrali 19:7. Trefl w całym spotkaniu trafił tylko dwa z dziewięciu rzutów wolnych. 22 punkty, osiem zbiórek i trzy bloki miał Mateusz Stawiak.

Wyraźną wygraną zanotowali inni koszykarze z Pomorza - Asseco. Gdynianie nie dali większych szans MKS Dąbrowie Górnicza już po pierwszej kwarcie prowadząc 28:13. Tę przewagę ekipa z Trójmiasta potrafiła utrzymać do czwartej kwarty, w której dodatkowo powiększyła swoją przewagę. Z double-double zawody zakończyli rezerwowy Mateusz Itrich (18 pkt i 12 zbiórek) oraz Łukasz Frąckiewicz (10 pkt i 14 zbiórek).

Duży wpływ na wynik spotkania miała także pierwsza kwarta meczów WKK i Biofarm Basket Junior. Wrocławianie otwierającą zawody część meczu wygrali 29:13, podopieczni Przemysława Szurka 23:14.

Wstęp na wszystkie mecze turnieju trwającego aż do niedzieli, jest darmowy. Spotkania można oglądać również na stronie www.imprezylive.pl

Wyniki pierwszego dnia turnieju finałowego MP U-20

Grupa A

Asseco Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 94:66 (28:13, 23:21, 14:17, 29:15)
Asseco: Itrich 18, Jankowski 12, Kołodziej 11, Majchrzak 11, Frąckiewicz 10, Wieluński 10, Szymański 9, Kamiński 8, Jęczmień 3, Bednarczyk 2, Nowaczek, Szulc.
MKS: Szczypiński 20, Wantuch 14, Skiba 10, Załucki 10, Piszczatowski 4, Rajczak 4, Boryka 2, Lewiński 2, Glaeske, Kępa, Niemyjski, Niespor.

Ślask Wrocław - Trefl Sopot 70:60 (17:14, 11:19, 19:16, 23:11)
Śląsk: Stawiak 22, Musiał 11, Bożenko 9, Sanny 9, Jakubiak 5, Pruefer 5, Krakowczyk 4 , Wysocki 3, Wilczek 2, Muskała.
Trefl: M. Kolenda 14, Szczepanik 12, Ł. Kolenda 7, Krefft 7, Karwowski 6, Majewski 5, Ciesielski 4, Janowski 3, Grzesiowski 2, Dylicki.

Grupa B

Biofarm Basket Junior Poznań - Novum/Astoria Bydgoszcz 66:54 (23:14, 16:15, 17:15, 10:10)
Biofarm: Frąckowiak 15, Marek 15, Kurpisz 13, Ryżek 12, Gruszczyński 5, Leszczyński 2, Simon 2, Stankowski 2.
N/Astoria: Fatz 17, Kutta 12, Łucka 9, Ratajczak 9, Derda 3, Kondraciuk 2, Wardziński 2, Łapiński, Senski, Wenderski.

WKK Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 81:67 (29:13, 17:16, 25:20, 10:18)
WKK: Rutkowski 22, Kapa 19, Kiwilsza 10, Kobel 9, Gawlina 5, Jędrzejewski 5, Wilk 5, Jodłowski 4, Ścibisz 2.
Zastal: Ponitka 17, Der 16, Szymański 10, Zywert 6, Traczyk 5, Mąkowski 4, Mołek 4, Pogoda 3, Ostrowski 2, Kalka, Polewiak.