Koszykówka. PGE Turów Zgorzelec wygrał po dogrywce z AZS-em Koszalin

PK
Tak fruwa i pakuje J.P. Prince z PGE Turowa Zgorzelec Grzegorz Bereziuk
W meczu otwierającym 13. kolejkę Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec wygrał po dogrywce z AZS-em Koszalin 102:97.

Mówią, że jaki pierwszy dzień w roku, takie też będą kolejne 364. Jeśli to prawda i da się to przełożyć na sport, to kibiców PGE Turowa Zgorzelec bardzo nerwowy rok.

Na przywitanie 2014 koszykarze trenera Miodraga Rajko-vicia pokonali przed własną publicznością AZS Koszalin 102:97. Przez 37 minut zwycięstwo czarno-zielonych nie podlegało nawet najmniejszej dyskusji. Po pierwszej kwarcie PGE Turów prowadził 17:12, ale w drugiej znacząco odjechał rywalom i przez długi czas prowadził kilkunastoma punktami.

Zgorzelczanie bardzo dobrze poczynali sobie w obronie. Wymuszali wiele strat AZS-u i często zdobywali łatwe punkty po kontratakach. Grali też bardziej zespołowo i w pierwszej połowie zaliczyli ponad dwa razy więcej asyst niż koszalinianie (Łukasz Wiśniewski w całym meczu miał ich aż 12). Bezpieczne prowadzenie na półmetku (43:31) to największa zasługa Damian Kuliga.

Po zmianie stron czarno-zieloni bardzo długo kontrolowali przebieg wydarzeń. Jednak w samej końcówce to goście objęli prowadzenie 88:86. Sytuację uratował, trafiając dwa rzuty wolne, Piotr Stelmach.

W dodatkowym czasie gry więcej szczęścia i umiejętności mieli gospodarze, a kropkę nad i postawił Jakub Karolak, trafiąc dwa razy z linii.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 102:97 (17:12, 26:19, 26:22, 19:35, dogrywka 14:9)