Koszykówka: PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:87

Grzegorz Bereziuk
Goście przyjechali do Zgorzelca bez Sauliusa Kuzminskasa, którego dopadł wirus grypy. W Zgorzelcu pojawili się za to pauzujący ostatnio John Turek, Łukasz Wiśniewski i Łukasz Koszarek. Klasę pokazał zwłaszcza ten ostatni.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się dla gospodarzy bardzo źle. Zgorzelczanie nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie graczy Trefla w ofensywie. PGE Turów grał też wolno i czytelnie w ataku. W 6 min po akcji aktywnego Filipa Dylewicza sopocianie wygrywali już 19:9, a po wejściu pod kosz skutecznego Johna Turka w 9 min nawet 25:13.

Kolejne 10 min meczu w wykonaniu czarno-zielonych było takie, jakie fani w Zgorzelcu chcieliby oglądać regularniej. PGE Turów grał agresywnie, z poświęceniem i niemal całkowicie zatrzymał przeciwników w ataku. Sygnał do odrabiania strat swojej drużynie dali Konrad Wysocki, David Jackson i Daniel Kickert. Wymieniona trójka zaczęła seryjnie trafiać do kosza, a przewaga Trefla topniała z każdą akcją. W 15 min po trójce Wysockiego był już remis 27:27. Kilka chwil później PGE Turów prowadził 37:34, ale sopocianie dzięki dobrej skuteczności z linii rzutów wolnych zdołali jeszcze przed przerwą wyrównać stan meczu (39:39).

Po zmianie stron żadna z drużyn długo nie mogła odskoczyć. Sytuacja zaczęła zmieniać się w końcówce trzeciej kwarty. Wówczas różnicę zrobił Łukasz Koszarek, który trafił kilka bardzo ważnych rzutów. PGE Turów starał się odrabiać straty, zbliżył się do rywala na dystans 6 pkt (70:76), ale więcej nie był już w stanie zdziałać. W 37 min po trójce Adama Waczyńskiego (70:83) gospodarze już się nie podnieśli i ulegli 78:87.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:87 (13:25, 26:14, 22:30, 17:18)
Turów: Jackson 22 (4), Kickert 20 (1), Wysocki 11 (1), Chyliński 9 (3), Moore 6, Edwards 4, Lauderdale 2, Jankowski 2, Cel 2, Gabiński 0.
Trefl: Dylewicz 24 (4), Turek 16, Koszarek 15 (2), Cummings 9 (3), Waczyński 9 (1), Wiśniewski 6, Stefański 4, Mallett 4.