Koszykówka: PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 104:94

PK
Vukasin Aleksić zdobył dla Turowa 15 punktów
Vukasin Aleksić zdobył dla Turowa 15 punktów Jarosław Jakubczak
Znakomita gra w trzeciej kwarcie dała koszykarzom PGE Turowa kolejne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Czarno-zieloni pokonali u siebie Energę Czarnych Słupsk 104:94 i wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Tak, jak się można było tego spodziewać, to nie był łatwy mecz dla podopiecznych Mio-draga Rajkovicia. Ale rywal był godny. W pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na więcej niż pięc punktów (w pierwszej kwarcie Czarni prowadzili 21:16).

Przełom nastąpił po zmianie stron. Od stanu 50:50 Turów zdobył 11 punktów z rzędu. Po kilku kolejnych akcjach zrobiło się aż 72:56. Koncertowo grali Michał Chyliński, Djordje Micić, czy Ivan Zigeranović. Także Aaron Cel, który po pierwszej połowie miał zero punktów.

Ostatnia kwarta to strzelanina z obu stron, która jednak nie odmieniła losów rywalizacji.

PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 104:94 (25:28, 23:20, 27:15, 29:31)
Turów:
Chyliński 28 (3), Micić 18 (2), Aleksić 15 (3), Zigeranović 15, Opacak 12 (2), Cel 9, Kulig 4, Stelmach 3, Bodziński 0.
Czarni: Brandwein 31 (4), Knutson 16 (1), Nowakowski 12 (2), Dabkus 11, Gadri-Nicholson 10, Długosz 6, Kostrzewski 6, Jakubiak 2, Osiński 0, Tomaszek 0.

Tauron Basket Liga
Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Start - Trefl 56:95, Stelmet - Anwil 90:84, Rosa - Polpharma 73:83, Kotwica - Jezioro 86:77, Asseco - AZS 66:64.

Sobota:
Trefl - AZS (godz. 18), Asseco - Kotwica (18), Jezioro - Stelmet (18). Niedziela: Polpharma - Start (18), Anwil - PGE Turów (18). Awansem: Czarni - Rosa 83:74.