Koszykówka. PGE Turów wygrał w Sopocie 74:66

Rafał Bajko
Mistrzowie kraju wracają z Sopotu z kompletem punktów
W 29. kolejce Tauron Basket Ligi mistrzowie Polski pokonali Trefla Sopot 74:66, grając po raz kolejny bez swojego lidera Mardy'ego Collinsa. Już w środę zgorzelczanie rozegrają zaległe spotkanie 16. kolejki z Energą Czarnymi Słupsk (godz. 18.15).

PGE Turów do roboty zabrał się właściwie od początku meczu w Sopocie. Dzięki skutecznej obronie i trójce Filipa Dylewicza prowadził po kilku minutach pierwszej kwarty 14 punktami. Gospodarze znacząco zmniejszyli straty dzięki Michałowi Michalakowi, przez co po pierwszej odsłonie było tylko 23:20 dla gości.

Drugie 10 minut przebiegało już w całości pod dyktando PGE Turowa i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 34:46 dla przyjezdnych.

Druga połowa również nie przyniosła większych emocji. Zgorzelczanie prowadzeni przez świetnie dysponowanego Michała Chylińskiego, spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca. Triumf tym cenny, że ekipa Miodraga Rajkovicia zrewanżowała się Treflowi za porażkę we własnej hali z poprzedniej rundy.

Tauron Basket Liga
Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 66:74 (20:23, 14:23, 17:11, 15:17)
Trefl: Michalak 16, Lydeka 10, Kemp 8 (1x3), Popović 5 (1), Leończyk 4 - Bendzius 16 (2), Dutkiewicz 3, Kulka 2, Stefański 1, Vasiliauskas 1, Dzierżak.
PGE Turów: Chyliński 17 (3x3), Dylewicz 14 (2), Taylor 12 (1), Natiażko 11, Jaramaz 5 (1) - Czyż 10, Kulig 3, Moldoveanu 2, Gospodarek.

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 78:71 (15:23, 21:10, 19:24, 23:14), Jezioro Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 81:123 (31:36, 15:33, 16:17, 19:37), Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 74:71 (15:22, 14:26, 25:10, 20:13), King Wilki Morskie Szczecin - Wikana Start Lublin 82:86 (13:20, 21:23, 25:15, 23:28), Asseco Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 74:71 (19:15, 20:28, 12:24, 23:4), AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 69:64 (19:19, 21:10, 13:22, 16:13). Jutro: Stelmet Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. (godz. 19).