Koszykówka. PGE Turów - Trefl 79:81

Rafał Bajko
Filip Dylewicz (z prawej) miał spory wkład w triumf Trefla
Filip Dylewicz (z prawej) miał spory wkład w triumf Trefla Karolina Misztal
W rozegranym awansem spotkaniu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki PGE Turów Zgorzelec uległ Treflowi Sopot 79:81.

Kilka miesięcy temu w pojedynku tych samych zespołów w Sopocie o wszystkim zadecydowała dramatyczna końcówka. Wówczas szczęście było po stronie Trefla, który wygrał 75:73. Tym razem obie ekipy znów stoczyły wyrównany pojedynek.

Podopieczni Mathiasa Fischera nieco gorzej weszli w mecz, gdyż po pierwszej połowie przegrywali 39:44. Tuż po przerwie, dzięki dobrym akcjom Kirka Archibeque’a i Tweety’ego Cartera, zaczęło się jednak odrabianie strat. Gospodarze tak się rozkręcili, że pod koniec trzeciej kwarty wygrywali już 65:59.

Dzięki trójkom Filipa Dylewicza i Anthony’ego Irelanda Trefl wrócił na prowadzenie w ostatniej odsłonie. Ten drugi kończył także z zimną krwią ważne akcje w końcówce, które dały sopocianom cenny triumf.

Polska Liga Koszykówki

PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 79:81 (18:21, 21:23, 26:15, 14:22)
PGE Turów: Ikovlev 12, Kostrzewski 9 (1), Nikolić 8, Bochno 6, Jackson 6 - Carter 19 (3), Michalak 13 (1), Archibeque 6, Ryan.
Trefl: Ireland 20 (4x3), Marković 16 (1), Mielczarek 9 (1), Śmigielski 2, Karolak – Dylewicz 14 (4), Kolenda 11, Laser 9 (1), Stefański.

Zaległy mecz 17. Kolejki: Miasto Szkła Krosno – Polfarmex Kutno 70:51.